Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

"На жаль, ми бачимо перші ознаки реваншу", – Порошенко про політичну ситуацію в Україні

  Читайте по-русски
  П'ятий президент вважає, що "стратегія нашого нового глави держави – це, як ми називаємо в Україні, кіт у мішку"

  В інтерв'ю німецькому телеканалу ZDF п'ятий президент України та лідер "Європейської солідарності" заявив, що не довіряє нинішньому президенту Зеленському, адже вважає, що "стратегія нашого нового президента – це, як ми називаємо в Україні, кіт у мішку" і така політика може призвести до реваншу проросійських сил. Про таке інформує "Главком".

  Даючи відповідь на запитання шеф-редактора "Брюссельського бюро" Анне Геллінек, як би він описав те, що відбувається під час президентства Володимира Зеленського в Україні, Петро Порошенко заявив: "Ніхто не знає, тому що стратегія нашого нового глави держави – це, як ми називаємо, в Україні, кіт у мішку".

  "Всі пояснюють, що нам потрібні парламентські вибори для продовження реформ. І я дуже пишаюся тим, що весь світ заявляє, що за останні п'ять років мого президентства ми зробили більше для процесу реформ, ніж за 25 років до цього. Але минуло три місяці з президентських виборів, і ми не маємо подальших змін", – наголосив Порошенко. За його словами, він намагається зробити все можливе, щоби продовжити реформи в Україні.

  "На жаль, ми бачимо перші ознаки реваншу. Команда Януковича знищує п'ять років мого президентства. Це ті, хто був пов'язаний з Путіним, який вторгся в Україну, це ті, хто є відповідальним за кров на Майдані. Я боюся, що вони повернуться. І я думаю, що це дуже тривожний знак. Почалися судові процеси проти закону про декомунізацію, судової реформи, утворення незалежної української церкви та багатьох інших. Звичайно, я не вітаю цього. Але я думаю, що ключовим питанням для України є продовження європейської та євроатлантичної інтеграції. І якщо хтось спробує зупинити це чи замінить роботу, виконану досі, на бла-бла-бла, ми не приймемо цього", – наголосив лідер "Європейської солідарності".

  Порошенко додав, що Україна вже перебуває у кризі, "тому що після президентських виборів глава держави закликав до дострокових виборів з сумнівної причини, хоча парламенту довелося б працювати ще кілька місяців. Це вже криза. Президент наполягає на тому, що прем'єр-міністр повинен піти. І той уже сидить на спакованих валізах".

  П'ятий президент стверджує, що головні зміни, які відбулися за його каденції в країні, полягали в тому, що після Майдану п'ять років тому, коли 16% людей підтримали інтеграцію в НАТО, зараз вони мають 58%.

  "Кількість тих, хто підтримував європейську інтеграцію, на той час становила 33%. Сьогодні це майже 70 відсотків. А ті, хто зараз намагається зупинити цей процес, приведуть країну до дуже глибокої кризи. Тому що вони намагаються повернути країну під російський вплив", – сказав політик.

  На запитання, чи готовий він шукати компромісу з паном Зеленським, або чи бачить себе як його політичного опонента, Порошенко відповів: "Відповідь дуже проста. Ми єдина політична партія, що формулює чітку стратегію: ми за Європу, за європейську і євроатлантичну інтеграції. І якщо президент Зеленський реалізує те, що заявив, я обов'язково піду з ним до Європи".

  "Якщо президент Зеленський намагається замінити справді важку роботу над реформами якоюсь розмовою або, що ще гірше, залишить владу олігархам, які фінансували його виборчу кампанію, то я буду його найжорсткішим опонентом. Тому що я буду захищати свою країну. Це не питання відносин двох провідних політиків, це питання національних інтересів держави", – додав Порошенко.

  Політик також розказав, чи боїться він того, що президент Зеленський поверне Україну під вплив Росії.

  "На жаль, я думаю, що це можливо. Ви запитали, якою є стратегія президента Зеленського. І моя абсолютно чітка відповідь: я не знаю, як багато українців цього не знають", – зазначив Порошенко.

  П’ятий президент України також оцінив шанси Зеленського на розв'язання кризи на сході України. На його думку, рішення має бути знайдене на основі Мінських угод. Відповідаючи на запитання, що саме може зробити президент Зеленський, чи може першим кроком бути його розмова з Путіним, політик відповів: "Ви абсолютно праві, тому що це безпечний сценарій для збереження обличчя. Путін ненавидів ідею підтримки сценарію Порошенка. Ключ до миру не в руках пана Зеленського. І він не був у руках пана Порошенка. Так само, як він не в Берліні, Брюсселі або Вашингтоні".

  "На жаль, ключ до миру лежить у руках Путіна в Кремлі", – підсумував Петро Порошенко.

  Як повідомляв 5.UA, позачергові вибори до Верховної Ради завершилися в Україні. О 8:00 по всій Україні відкрилися виборчі дільниці, працювали вони до 20:00. Голосування відбувалося за змішаною виборчою системою. У бюлетені за партійними списками було представлено 22 політичні партії. А в мажоритарних округах балотувалося понад три тисячі кандидатів. Станом на 16:00, за даними зі 140 із 199 округів явка виборців на позачергових виборах народних депутатів України становила 36,11%.

  Додамо, що станом на 18:00 надійшло 1792 повідомлення про порушення, пов’язані з виборчим процесом, складено 44 протоколи про адміністративні правопорушення, відкрито 44 кримінальних провадження.

  Попередній матеріал
  Порошенко повідомив, хто стане головним партнером "ЄС" у Верховній Раді
  Наступний матеріал
  Майже 50%: ЦВК оновила дані стосовно явки виборців
  Loading...
  Прес-конференція адвоката Петра Порошенка щодо фактів використання ДБР у виборчій кампанії – відео

  Прес-конференція адвоката Петра Порошенка щодо фактів використання ДБР у виборчій кампанії – відео

  Партія Порошенка "ЄС" – друга в рейтингу на виборах до ВРУ – соцопитування

  Партія Порошенка "ЄС" – друга в рейтингу на виборах до ВРУ – соцопитування

  В'ятрович заявив, що приєднується до команди Порошенка та "ЄС"

  В'ятрович заявив, що приєднується до команди Порошенка та "ЄС"