МЗС України
МЗС України Фото МЗС України

МЗС висловило рішучий протест РФ через нові форми тиску на незаконно ув'язнених українців у Криму

  Зокрема, у відомстві Росію закликали звільнити чотирьох бранців та негайно припинити протиправні психіатричні експертизи щодо затриманих

  Міністерство закордонних справ України висловило протест проти призначення окупаційною владою незаконної психіатричної експертизи для затриманих громадян України. Про це йдеться у коментарі на сайті відомства.

  Як повідомили в МЗС, в листопаді 2016 року примусова психіатрична експертиза розпочата стосовно Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Рефата Алімова та Арсена Джеппарова, безпідставно звинувачених у терористичній діяльності та вже більше ніж півроку ув’язнених на території Криму.

  "Вважаємо такі практики, як і інші форми тиску, застосуванням тортур стосовно незаконно затриманих громадян України.  Діючи у такий спосіб, Російська Федерація продовжує грубо порушувати міжнародно-правові норми у сфері захисту прав людини, зокрема Універсальну Декларацію  прав людини, Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, Конвенцію проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання", - наголосили у дипвідомстві.

  Таким чином, МЗС України вимагає від Росії негайно припинити незаконні дії та звільнити Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Рефата Алімова та Арсена Джеппарова.

  Крім того, вітчизняні дипломати закликали міжнародне співтовариство посилити тиск на Росію з метою припинення практики придушення прав людини на незаконно окупованій території Криму.

  "Україна очікує підтвердження міжнародною спільнотою принципової оцінки щодо неприйнятності практики порушень прав людини окупаційною владою Криму під час голосування в ГА ООН проекту резолюції "Ситуація з правами людини в АРК і м. Севастополь", - додали в МЗС. 

  Дивіться також: Дружина кримського політв'язня Ахтема Чийгоза розповіла, про що спілкується з ним у СІЗО

  Попередній матеріал
  Загострення на Донецькому напрямку: бойовики почали гатити зі 152- та 122-мм артилерії – штаб
  Наступний матеріал
  Своєрідні "люкси" на лінії вогню: як виживають мешканці Красногорівки
  Loading...

  Джемілєв у ЄС: окупанти завезли до Криму шість ядерних боєголовок

  Установлення телевежі з мовленням на Крим: нові подробиці з місця подій та плани запуску

  Тука: Кремль поверне "ДНР"/"ЛНР", але за Крим боротиметься до останнього

  Мотузяник прокоментував затримання двох українських дезертирів на кордоні із Кримом