Мотузяник 5.ua

Мотузяник прокоментував затримання двох українських дезертирів на кордоні із Кримом

  Колишні військовослужбовці ЗСУ навесні 2014 року перейшли на службу до російського війська

  Спікер АП з питань АТО Олександр Мотузяник прокоментував інформацію про затримання співробітниками СБУ на адміністративному кордоні з окупованим Кримом двох дезертирів, які після анексії півострова перейшли служити в російську армію.

  "Вчора на одному з КПВВ на межі між окупованим Кримом та Херсонщиною українські силовики затримали двох осіб, які прямували з окупованої території… Після перевірки з'ясувалося, що це колишні військовослужбовці ЗСУ, які навесні 2014 року зрадили присязі українському народу і перейшли на службу до російського війська", – зазначив Мотузяник.

  Він додав: "Водночас ми спростовуємо черговий фейк російських спецслужб про так звану "українську ДРГ", яка нібито полює на російський окупаційний контингент. Затримання відбулося на території, що контролюється Україною, і в строгій відповідності до норм кримінального законодавства".

  Нагадаємо, за даними СБУ, після проходження через пункт пропуску Чонгар на адмінкордоні із анексованим Кримом було затримано двох дезертирів, які після анексії півострова перейшли служити в російську армію.

  "Це двоє українських військовослужбовців, які зрадили присягу і пішли служити Російській Федерації на окупованій території Криму. Коли вони переїхали на територію України через кордон на Чонгарі, ми їх заарештували, оскільки проти них є кримінальна справа", – сказала речник СБУ Олена Гітлянська.

  Журналіст Антон Наумлюк, посилаючись на дані сайту "Миротворець", повідомив, що затриманими є Олександр Баранов та Максим Одінцов, обидва 1983 р.н. Баранов народився в Каневі Черкаської області та служив у званні молодшого сержанта ВМС України на посаді планшетиста командного пункту в.ч. А1100 в Новофедорівки. Призивався в Саках у 2001 році

  Одінцов служив у званні прапорщика в тій же в. ч. А1100 на посаді старшого повітряного стрілка-радиста вертолітного загону вертолітної ескадрильї. Призивався теж у Саках у 2000 році.

  У штабі Чорноморського флоту РФ заявили, нібито СБУ "викрала двох російських військових" на території міжнародного автомобільного пункту пропуску "Джанкой" – "через підставних осіб заманили" на територію України та "вивезли до Миколаївської області".

  Прес-секретар Путіна заявив: у зв'язку із затриманням двох військовослужбовців РФ з Криму, які раніше порушили українську присягу, що "робиться все, що має робитися в подібній ситуації". Він порекомендував орієнтуватися на заяви Лаврова – той назвав затримання дезертирів "провокацією українських спецслужб".

  Як повідомляв 5.ua, 18 листопада СБУ спільно з Національною поліцією та Генеральною прокуратурою запобігли другій спробі викрадення і вбивства колишнього співробітника ФСБ РФ, що перейшов на бік України – Іллі Богданова. Пізніше екс-агент ФСБ розповів подробиці свого викрадення.

  Попередній матеріал
  На Чернігівщині спіймали розбійників з арсеналом зброї
  Наступний матеріал
  Київський суд готовий до допиту Януковича

  СБУ: на адмінмежі з Кримом затримали двох дезертирів, які перейшли служити в російську армію

  Мотузяник прокоментував затримання двох українських дезертирів на кордоні із Кримом

  За зраду та дезертирство: У Києві заочно судитимуть українських військових

  ГУР: Росія зводить на кордоні з Україною стіну для захисту від бойовиків-дезертирів