встановлення телевежі 5.ua

Установлення телевежі з мовленням на Крим: нові подробиці з місця подій та плани запуску

Для телевежі вже закупили необхідне обладнання, яке має забезпечити покриття південних регіонів Херсонської області та Криму

Телевежу, яка буде поширювати мовлення на Крим, планують побудувати до кінця грудня цього року. Цей проект має на меті відновлення мовлення на тимчасово окупованих територіях Криму. Тут уже проведено тестове включення, крім того, фахівці налаштували ефірний канал, тож перший сигнал про цю вежу вже надійшов, передає кореспондент "5 каналу" з місця подій.

Для телевежі уже закуплене необхідне обладнання, яке має забезпечити покриття південних регіонів Херсонської області та Криму.

"Два роки ми наздоганяли, просили у донорів передатчики, щоб закривати "білі плями". На сьогоднішній день ми починаємо фактично формувати порядок денний. Ми дивимося у 2017-18 роки, розуміємо, де маємо вже будувати не тільки вежі, а й мережі тих передаючих центрів, які будуть працювати та надавати різні можливості для населення", - каже заступник міністра інформаційної політики України Артем Біденко.

"З одного боку, ми будемо блокувати пропаганду російських ЗМІ, які отруюють мізки наших громадян. З іншої – будемо подавати свою інформацію на неконтрольовані території", - додає заступник міністра у справах окупованих територій Георгій Тука.

Для місцевих мовників було проведено конкурс на отримання ліцензії. П'ять компаній вже отримали частоти, на черзі - ще четверо. Крім того, планується налаштувати пряме мовлення.

"Ми вже звернулися до українського державного центру радіочастот, щоб запустити з цієї вежі цифрове телебачення, як мінімум 4 телеканалів. Тобто, замовлений прорахунок однієї частоти, щоб забезпечити цифрове мовлення в районі і на території Криму", - переконує член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. 

Один з перших кроків з відновлення мовлення у Криму був здійснений у травні цього року. З тимчасової вежі здійснили тимчасове включення для налаштування ефіру. 

Нагадаємо, 2 грудня стало відомо, що на Чонгарі стартували роботи зі спорудження телевежі з мовленням на Крим.

Попередній матеріал
У суспільстві не сформоване певне бачення Мінських домовленостей – соціопсихолог
Наступний матеріал
Екс-командувач МВС сказав, чому віддав наказ задіяти збройний підрозділ "Омега" у лютому 2014 року

На Чонгарі стартували роботи зі спорудження телевежі з мовленням на Крим – МІП

Українське мовлення на Донбасі: телевежу на Карачуні запустять впродовж 2 тижнів