Станіслав Шуляк www.newsru.com

Екс-командувач МВС сказав, чому віддав наказ задіяти збройний підрозділ "Омега" у лютому 2014 року

  Шуляк стверджує, що не знав про введення режиму АТО 18 лютого 2014 р.

  Спецпідрозділ Внутрішніх військ (ВВ) МВС України "Омега" було залучено до охорони правопорядку під час протестних акцій на майдані Незалежності в лютому 2014 року після загибелі там п'ятьох співробітників внутрішніх військ. Про таке сказав екс-командувач МВС Станіслав Шуляк під час допиту в режимі відеоконференції м. Ростов-на-Дону (РФ), повідомляє "Інтерфакс-Україна"

  "Після 18 лютого, після того, як загинули п'ятеро співробітників Внутрішніх військ від вогнепальних поранень, несумісних з життям, мною було прийнято рішення задіяти підрозділ "Омега" для створення резерву на випадок подальшого застосування вогнепальної зброї з боку протестувальників, щоб це припинити", – сказав  Шуляк

  Він зазначив, що в повсякденній службі правоохоронці Внутрішніх військ при собі мають травматичну зброю. Шуляк також наголосив, що збройні підрозділи перебували в тилу правоохоронців. За словами Шуляка, перші вогнепальні поранення, які зокрема призвели до загибелі кількох правоохоронців, бійці ВВ МВС отримали саме 18 лютого 2014 року.

  "Якогось окремого розпорядження про видачу вогнепальної зброї особовому складу Внутрішніх військ не було", - наголосив екс-глава Внутрішніх військ. За його словами, окрім спецпідрозділу "Омега", жоден інший підрозділ Внутрішніх військ бойової зброї не мав. Крім того, він стверджує, що правоохоронці відступали 20 лютого від майдану Незалежності, оскільки по них стріляли з вогнепальної зброї.

  Окрім того, Шуляк заявляє, що йому не повідомляли про введення режиму АТО 18 лютого 2014 року. "Мені як керівнику Внутрішніх військ ніяких розпоряджень ні в усному, ні в письмовому вигляді про цей захід не надходило", – сказав він.

  Як повідомляв 5.ua, 28 листопада 2016 року відбулося судове засідання у справі "Убивства людей під час Євромайдану" за участі Януковича. 

  Попередній матеріал
  Установлення телевежі з мовленням на Крим: нові подробиці з місця подій та плани запуску
  Наступний матеріал
  "Прошу мене вибачити": Шуляк не зміг згадати змісту смс від Януковича, яку він отримав у день розстрілів на Майдані

  Судове засідання по справі "Вбивства людей під час Євромайдану", на якому допитують екс-командувача МВС Шуляка – трансляція

  Сьогодні суд допитає екс-командувача МВС Шуляка у справі розстрілів на Майдані

  ГПУ: Розшукуваний екс-командувач ВВ МВС Шуляк може перебувати в Росії або Криму

  Шуляк назвав сльози солдатської матері невдалими кроками екстримістів

  Шуляк: Опозиція намагається підкупити військовослужбовців ВВ

  5 канал - трансляція наживо