Сербія
Сербія 5.ua

МЗС України нагадало Сербії про зобов'язання по боротьбі з тероризмом

  МЗС Сербії вимагало "вжити заходів" проти посла. Глава МЗС України нагадав Сербії про необхідність "дотримуватися зобов'язань по боротьбі з тероризмом"

  Міністр закордонних справ Павло Клімкін на зустрічі з послом України в Сербії Олександром Александровичем обговорив конфліктну ситуацію, що виникла через висловлювання дипломата про сербських найманців на службі у терористів "ЛНР/ДНР" і поїздки чиновників з цієї країни до Криму. Про це повідомила прес-служба відомства.

  "Ключову увагу консультацій було зосереджено на питанні сербських найманців, які воюють на Донбасі у складі російсько-терористичних військ, та необхідності дотримання Сербією своїх міжнародно-правових зобов’язань у сфері боротьби з тероризмом. Значне занепокоєння викликають незаконні контакти представників Сербії з окупованим Кримом", – пишуть у МЗС.

  Міністр і посол зійшлися на тому, що Белград "в повній мірі буде дотримуватися" декларованого ним принципу поваги суверенітету і територіальної цілісності України, і погодили план подальших дій.

  "Звернемося також до наших європейських друзів і партнерів з цих питань", – підсумував Клімкін.

  У недавньому інтерв'ю Александровича в Сербії йдеться, що Белград не вживає достатньо зусиль, щоб перешкоджати сербам воювати за бойовиків на Донбасі. Він вважає, що нинішні зв'язки між сербами і Росією є перешкодою для вирішення цієї проблеми.

  МЗС Сербії розкритикував висловлювання Александровича і попросив МЗС України вказати тому на "неприпустимість надалі такої поведінки", інакше сербське відомство загрожує прийняти "звичайні в таких випадках заходи".

  Раніше СБУ передала Сербії інформацію про участь її громадян у ПВК Вагнера. Александрович заявив, що сербська сторона проігнорувала цю інформацію.

  Попередній матеріал
  Копійка до копійочки: в Україні стартувала монетизація субсидій
  Наступний матеріал
  Стало відомо, скільки Юлії Тимошенко коштувала зустріч із Дональдом Трампом
  Loading...

  Сербія мовчить з приводу участі її громадян у війні на Донбасі

  Гройсман: Відродження промисловості – один з головних пріоритетів у діалозі Уряду та профспілок

  В "Авіалініях Антонова" порахували, у скільки обійдеться лоукост-база в Гостомелі

  Офіційний Київ відповів голові МЗС Польщі щодо "антипольських настроїв"

  МВФ назвав 4 умови, за яких Україна отримає п'ятий транш

  Поляки будують місця пам'яті на території України без жодних дозвільних документів – історик