МЗС України
МЗС України Фото МЗС України

Офіційний Київ відповів голові МЗС Польщі щодо "антипольських настроїв"

  Більшість українців абсолютно позитивно ставляться до Польщі, попри розбіжності в оцінках складного історичного минулого, заявили в українському МЗС

  У Міністерстві закордонних справ України заявили, що взяли до уваги висловлювання міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського, але наголосили, що в Україні немає антипольських настроїв. Про це йдеться у відповідному коментарі МЗС.

  "Хотіли б наголосити, що в Україні немає антипольських настроїв, більшість українців абсолютно позитивно ставляться до Польщі, попри розбіжності в оцінках складного історичного минулого. В українському суспільстві є чітке розуміння необхідності подальшого зміцнення співпраці з Польщею як в інтересах двох народів, так і всієї Європи", – йдеться у заяві.

  У МЗС також підкреслили, що підтвердженням позитивного ставлення до поляків є сотні тисяч українців, які зараз проживають в Польщі.

  "Свого часу разом з Польщею ми досягли розуміння, що історичне примирення можливе за європейським християнським принципом "Прощаємо і просимо пробачення". Переконані, що ми маємо йти до примирення шляхом взаємного сприйняття один одного, а не нав'язування своєї точки зору. Цей принцип польській стороні було запропоновано втілити у практичну площину шляхом підписання і реалізації відповідної дорожньої карти, проте відповідь все ще очікуємо", – підкреслили в МЗС.

  У відомстві також підкреслили, що Україна є відкритою до співпраці, у тому числі, з історичної проблематики. "Впевнені, що ми обопільно в цьому зацікавлені, розуміючи взаємну важливість українсько-польського стратегічного партнерства", – додали у міністерстві.

  Нагадаємо, 2 листопада Ващиковський заявив, що Польща та Україна "мають різні підходи до примирення". Він також сказав, що влада Польщі буцімто хоче запустити процедуру, яка б унеможливила в'їзд до країни людям, які "сповідують антипольські погляди".  Крім того, зі слів Ващиковського, Варшава хоче санкцій для осіб, які хочуть на адміністративному рівні не допускають ексгумації і відновлення місць пам'яті на території України. 

  Попередній матеріал
  Теракт біля телеканалу "Еспресо": Політолог Бала вперше розповів про свій стан
  Наступний матеріал
  Волкер розповів, якими США бачать завдання миротворчої місії на Донбасі
  Loading...

  Поляки будують місця пам'яті на території України без жодних дозвільних документів – історик

  Спаплюження консульства України у Жешуві: поляку загрожує до 5 років тюрми

  Прес-конференція міністрів закордонних справ України та Королівства Іспанія – трансляція завершена

  На українсько-польському кордоні відкриють чотири нових КПП

  Позиція Польщі щодо закону про освіту буде після консультацій освітніх відомств двох країн – Пєкло

  "Відвертий цинізм": МЗС України оцінило скандальну заяву Земана щодо "торгів по Криму"