Офіційний Київ відповів голові МЗС Польщі щодо "антипольських настроїв"

  Більшість українців абсолютно позитивно ставляться до Польщі, попри розбіжності в оцінках складного історичного минулого, заявили в українському МЗС

  У Міністерстві закордонних справ України заявили, що взяли до уваги висловлювання міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського, але наголосили, що в Україні немає антипольських настроїв. Про це йдеться у відповідному коментарі МЗС.

  "Хотіли б наголосити, що в Україні немає антипольських настроїв, більшість українців абсолютно позитивно ставляться до Польщі, попри розбіжності в оцінках складного історичного минулого. В українському суспільстві є чітке розуміння необхідності подальшого зміцнення співпраці з Польщею як в інтересах двох народів, так і всієї Європи", – йдеться у заяві.

  У МЗС також підкреслили, що підтвердженням позитивного ставлення до поляків є сотні тисяч українців, які зараз проживають в Польщі.

  "Свого часу разом з Польщею ми досягли розуміння, що історичне примирення можливе за європейським християнським принципом "Прощаємо і просимо пробачення". Переконані, що ми маємо йти до примирення шляхом взаємного сприйняття один одного, а не нав'язування своєї точки зору. Цей принцип польській стороні було запропоновано втілити у практичну площину шляхом підписання і реалізації відповідної дорожньої карти, проте відповідь все ще очікуємо", – підкреслили в МЗС.

  У відомстві також підкреслили, що Україна є відкритою до співпраці, у тому числі, з історичної проблематики. "Впевнені, що ми обопільно в цьому зацікавлені, розуміючи взаємну важливість українсько-польського стратегічного партнерства", – додали у міністерстві.

  Нагадаємо, 2 листопада Ващиковський заявив, що Польща та Україна "мають різні підходи до примирення". Він також сказав, що влада Польщі буцімто хоче запустити процедуру, яка б унеможливила в'їзд до країни людям, які "сповідують антипольські погляди".  Крім того, зі слів Ващиковського, Варшава хоче санкцій для осіб, які хочуть на адміністративному рівні не допускають ексгумації і відновлення місць пам'яті на території України. 

  Попередній матеріал
  Теракт біля телеканалу "Еспресо": Політолог Бала вперше розповів про свій стан
  Наступний матеріал
  Волкер розповів, якими США бачать завдання миротворчої місії на Донбасі

  Поляки будують місця пам'яті на території України без жодних дозвільних документів – історик

  Спаплюження консульства України у Жешуві: поляку загрожує до 5 років тюрми

  Прес-конференція міністрів закордонних справ України та Королівства Іспанія – трансляція завершена

  На українсько-польському кордоні відкриють чотири нових КПП

  Позиція Польщі щодо закону про освіту буде після консультацій освітніх відомств двох країн – Пєкло

  "Відвертий цинізм": МЗС України оцінило скандальну заяву Земана щодо "торгів по Криму"