МЗС України
МЗС України Фото МЗС України

"Компромісів бути не може": у МЗС відреагували на скандальну заяву щодо РФ у ПАРЄ

У статті Financial Times генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив про необхідність повернення делегації Росії до ПАРЄ

Російська Федерація не виконала жодних резолюцій, ухвалених міжнародними інституціями на захист територіальної цілісності України. Тому її повернення до ПАРЄ неможливе. На цьому наголосила речниця МЗС України Мар'яна Беца у мікроблозі Twitter.

"РФ не виконала жодної резолюції в рамках РЄ (Ради Європи – 5.UA). Жодної – в рамках ООН чи ОБСЄ. У питанні виконання міжнародного права, цінностей не може бути компромісів", – зазначила Беца.

Також речниця МЗС повідомила: "Повернення РФ у ПАРЄ без виправлення міжнародно-правових порушень, відновлення територіальної цілісності України, виведення російських військ суперечить міжнародному праву". 

Довідка: видання Financial Times оприлюднило статтю, яка містить деякі зауваження генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда щодо необхідності повернення делегації Росії до ПАРЄ, у першу чергу нібито через занепокоєння правозахисників, представників окремих делегацій, ще й тому, що РФ не сплачує свої внески. Генсек Ради Європи також додає, що повернення делегації РФ до ПАРЄ  не означає визнання анексії Криму, а має на меті захист прав людини у Криму та в Росії. 

Згодом голова української делегації при ПАРЄ Володимир Ар’єв прокоментував заяву Ягланда і наголосив: якщо Росія повернеться у ПАРЄ, Україні там робити нічого

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року – фоторепортаж

Попередній матеріал
Міноборони посилює охорону на всіх об'єктах ЗСУ
Наступний матеріал
Протистояння "синоптичних антиподів": коли в Україні буде тепло
Loading...