ПАРЄ
ПАРЄ politeka.net

Якщо Росія повернеться у ПАРЄ, Україні там робити нічого – Ар'єв

  На подібні заяви генсеку Ради Європи Турбйорну Ягланду не давали мандат ні в Парламентській Асамблеї, ані в Комітеті міністрів

  Голова української делегації при ПАРЄ Володимир Ар’єв прокоментував заяву генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда щодо намірів повернути Росію до Асамблеї без виконання резолюцій.

  На думку українського дипломата, у разі якщо російська делегація повернеться до ПАРЄ, то Україні там не буде чого робити. Крім того, відповідне рішення суттєво підірве авторитет організації та нівелює силу резолюцій, які вона приймала.

  "Стокгольмський синдром чи вірус Аграмунта? Але маски зірвані. Генеральний секретар Ради Європи Ягланд відкрито виступив за повернення Росії в ПАРЄ без виконання резолюцій. Якщо це відбудеться, то на мою думку, українській делегації там більше нема чого робити, бо з того моменту всі резолюції Асамблеї втратять сенс внаслідок самознищення", – зауважив Ар'єв на сторінці у Facebook.

  Водночас голова української делегації при ПАРЄ зауважив: заява Ягланда не обов'язково означатиме, що ПАРЄ його підтримає.

  "Однак, далеко не факт що ПАРЄ купиться на маніпуляції Ягланда, який давно прагне знизити вплив парламентарів у Раді Європи шляхом дискредитації її представницького органа. І тут Росія є дуже зручним інструментом. Проте наразі ці відвертості можуть обернутися проти самого генсека Ради Європи, адже на такі вояжі і перемовини, про які йдеться у статті FT, йому не давали мандат ні в Парламентській Асамблеї, ані в Комітеті міністрів", – повідомив Ар'єв.

  Довідка: стаття у Financial Times містить деякі зауваження Турбйорна Ягланда щодо необхідності повернення делегації Росії до ПАРЄ, у першу чергу нібито через занепокоєння правозахисників, представників окремих делегацій, ще й тому, що РФ не сплачує свої внески. Генсек Ради Європи також додає, що повернення делегації РФ до ПАРЄ  не означає визнання анексії Криму, а має на меті захист прав людини у Криму та в Росії. 

  Нагадаємо, 21 листопада стало відомо, що ПАРЄ призначила незаплановані дебати щодо відновлення членства РФ

  Попередній матеріал
  США прокоментували ймовірну участь росіян у миротворчій місії ООН на сході
  Наступний матеріал
  Принц Гаррі заручився з акторкою Меган Маркл: коли чекати весілля
  Loading...