5 канал

Геращенко обурилась заявою генсека Ради Європи щодо Росії: "Його не турбує крадійство РФ"

  Нині можна спостерігати "повну деградацію європейських інституцій та їх зовнішнє послаблення. Зокрема, з боку Росії

  Представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, віце-спікер ВР Ірина Геращенко прокоментувала скандальну заяву генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда щодо необхідності повернення Росії в ПАРЄ.

  "У статті для FT (Financial Times – 5.UA) генсек РЄ Т. Ягланд публічно повторив свою давню позицію: повернення Росії в ПАРЄ без усіляких передумов. Його турбує, що інакше Європа залишиться без Росії, а на Росії буде територія безправ'я", – зазначила Геращенко на сторінці у Facebook.

  Вона наголосила: "Те, що РФ вкрала частину територій України, Грузії, його (Турбйорна Ягланда) не турбує; те, що РФ порушує права людини й створила територію безправ'я на окупованих регіонах – теж не турбує Генсека РЄ. Те, що якщо Європа дозволить РФ порушувати базові європейські принципи і права людини, то Європа залишиться без Європи, бо це буде вже інша, деградована Європа - теж не приходить в голову Генсеку РЄ. Як і те, що його заяви є самодіяльністю, йдуть всупереч рішенням Комітету міністрів РЄ і резолюціям ПАРЄ". 

  Також Ірина Геращенко відзначила, що нині можна спостерігати "повну деградацію європейських інституцій та їх зовнішнє послаблення – тією ж Росією".

  "Можна це прийняти і плисти по течії, можна це констатувати і намагатися цьому протистояти. Українська делегація в ПАРЄ точно обирає другий шлях, бо насправді – він перший і правильний", – підкреслила віце-спікер ВР.

  Довідка: стаття у Financial Times містить деякі зауваження Турбйорна Ягланда щодо необхідності повернення делегації Росії до ПАРЄ, у першу чергу нібито через занепокоєння правозахисників, представників окремих делегацій, ще й тому, що РФ не сплачує свої внески. Генсек Ради Європи також додає, що повернення делегації РФ до ПАРЄ  не означає визнання анексії Криму, а має на меті захист прав людини у Криму та в Росії. 

  Згодом голова української делегації при ПАРЄ Володимир Ар’єв прокоментував заяву Ягланда і наголосив: якщо Росія повернеться у ПАРЄ, Україні там робити нічого

  Попередній матеріал
  Принц Гаррі заручився з акторкою Меган Маркл: коли чекати весілля
  Наступний матеріал
  В Україні знизили швидкість руху в населених пунктах
  Loading...