Валентина Теличенко
Валентина Теличенко 5 канал

"Ми звикли, що прокурори – сволота": Теличенко назвала ще одну болячку українських судів

Суспільство звикло засуджувати дії сторони обвинувачення та суддів, однак про захисників чомусь усі забувають

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" правник розповіла, чим так важливі для суспільства трансляції судових засідань і чому на адвокатів треба звертати не менше уваги, ніж на прокурорів.

"Що стосується трансляції судових засідань з Оболонського суду у справі про зраду Януковича, я дуже тішуся, що ці трансляції є. По-перше, це дає можливість суспільству оцінити судовий вирок, наскільки ми довіряємо цьому вироку, наскільки він законно та обґрунтовано поставлений. По-друге, це відкриває цілу купу українських болячок. Наприклад, є болячка, про яку досі ми дуже мало говоримо. Це адвокатура, це захист у справі", – констатує правник.

Вона зазначає: "Ми звикли, що сволочі – прокурори. Хто ж сперечатиметься? Чи знайдеться такий сміливець? Небагато таких. Ми звикли, що слідчі нічого не роблять, і багато правди в цих словах є. Але яким чином в Україні у кримінальних провадженнях, на судових засіданнях відбувається захист підсудного – дуже мало обговорення. І, власне, трансляція судових засідань нам дає підстави, приводи поговорити про те, які є хиби, вади, слабкі місця нашої адвокатури". 

Головна проблема нині – непоодинокі випадки затягування судового процесу стороною захисту.

"Право на захист – одна зі священних корів у кримінальному процесі, але обвинувачення так само має свої права і далі вже завдання суду – у межах судового засідання дотриматися балансу і не дати захисникам зловживати правами захисників, затягувати таким чином судовий процес. У дуже багатьох справах захист у нас зводиться до того, що ми затягуємо процес, сподіваючись на те, що або падишах, або віслюк – хтось із них та й здохне. Або зрештою зміниться погода і декриміналізують статтю", – уточнила Теличенко. 

Про те, як саме адвокати затягують процес, що для цього роблять і чому влаштовують перформанс просто у залі суду – дізнайтеся у відео:

Нагадаємо, в четвер, 16 серпня, перед судовими дебатами у справі президента-утікача його адвокати через безплатного – шостого адвоката – влаштували сутички в будівлі суду. Ситуація настільки вийшла з-під контролю, що довелося викликати поліцію.

17 серпня стало відомо, що проти адвокатів Януковича відкрили кримінальне провадження.

Дивіться також фотогалерею: 

Вибух у суді Нікополя: моторошні фото з місця події – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Хочете нове кіно – витягайте Сенцова": сестра про його творчість у казематах
Наступний матеріал
Що дала Україні формула "Роттердам+" і чи справді збирається її скасувати НКРЕКП
Loading...