Верховна Рада України
Верховна Рада України "5 канал" / Леся Головата

Міжфракційне об'єднання Верховної Ради вимагає визнати вибори в Білорусі нелегітимними через порушення

Читайте по-русски
Голосування супроводжувалися численними фальсифікаціями, наголосили депутати

Визнати нелегітимними вибори в Білорусі вимагають депутати міжфракційного об'єднання "За демократичну Білорусь", інформує "5 канал".

До нього увійшли більше двох десятків парламентарів з усіх фракцій, окрім "Опозиційної платформи – За життя".

Депутати вважають, що волевиявлення білорусів напередодні відбулось із численними порушеннями. Як приклад наводять те, що не всі опозиційні претенденти мали можливість висунути свою кандидатуру на виборах, адже їх не реєстрували. На виборчі дільниці не допускали міжнародних спостерігачів, а низка учасників протесту нині під арештом.

Крім цього, у Білорусі заборонено проводити соціологічні опитування, тож вірити даним екзитполів не варто, кажуть депутати.

Щоб волевиявлення в Білорусі визнали недемократичними, вирішили зареєструвати постанову до Верховної Ради. Київ запропонували як перемовний майданчик між Олександром Лукашенком та опозицією.

"Вибори супроводжувалися численними фальсифікаціями як під час виборчої кампанії, так і під час самих виборів: недопуск опозиційних кандидатів, недопущення міжнародних спостерігачів, затримання мітингувальників", – наголосив Олексій Гончаренко, народний депутат, "Європейська солідарність".

"Ми будемо пропонувати цю заяву, реєструємо її. Більшість депутатів, яких я знаю, засуджують насильство, нелегітимні вибори", – заявила Юлія Клименко, народна депутатка, "Голос".

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі закрилися виборчі дільниці, де обирали президента країни. Центральна виборча комісія Білорусі оголосила перші результати виборів – лідирує чинний президент Олександр Лукашенко. Він, за цими даними, отримав 80,23% голосів.

Водночас у Білорусі почалися протести після закриття дільниць та оголошення екзитполів на виборах президента у Білорусі. Поліція застосувала силу. Протестувальники постраждали після обстрілу силовиками гумовими кулями. Понад 10 потерпілих перебувають у тяжкому стані. Є інформація про більше як 50 постраждалих. Близько 3 тисяч людей затримано.

Попередній матеріал
Масові протести в Білорусі: у МВС країни назвали кількість затриманих демонстрантів
Наступний матеріал
Ніч свободи: у деяких містах Білорусі ОМОН "опустив щити"
Loading...

Лукашенко прокоментував підсумки виборів та акції протесту – ЗМІ

Масові протести в Білорусі: у МВС країни назвали кількість затриманих демонстрантів

"Російська загроза зростає" – у "ЄС" закликали міжнародну спільноту пильнувати дії Кремля на тлі протестів у Білорусі

Правозахисники заявили, що під час протестів у Білорусі загинула людина – у МВС спростовували інформацію

"Диктатурі пішов зворотний відлік" – чому обурені білоруси влаштували акцію протесту в Києві

Підсумки президентських виборів у Білорусі-2020: що робити Україні – відео