Акція підтримки демократичних виборів у Білорусі
Акція підтримки демократичних виборів у Білорусі "5 канал"/Марія Писаренко

"Російська загроза зростає" – у "ЄС" закликали міжнародну спільноту пильнувати дії Кремля на тлі протестів у Білорусі

  Читайте по-русски
  Білоруський народ має право на вільне і демократичне волевиявлення на виборах, наголосили в партії

  Партія "Європейська солідарність" відреагувала на акції протестів після виборів президента в Білорусі і заявила про стурбованість ситуацією. Про це йдеться в опублікованій заяві партії.

  У "ЄС" відзначають, що "у цей складний час суттєво зростає загроза для суверенітету та територіальної цілісності Білорусі, адже, як неодноразово доведено, російський агресор б'є тоді, коли сусідня країна є найбільш ослабленою і вразливою".

  "Наразі вкрай важливо не допустити ситуації, за якої для Мінська єдино можливим шляхом залишилося б опинитися в обіймах Москви, плани якої щодо майбутнього білоруського народу більш ніж очевидні. Закликаємо міжнародну спільноту залишатися пильними щодо можливих агресивних дій Кремля і бути готовими дати їм належну відсіч", – додали в "ЄС".

  Також додають, що партія "Європейська солідарність" у своїх оцінках демократичності виборів у Білорусі спиратиметься на висновки ОБСЄ та Ради Європи, які уповноважені це робити.

  "Наразі ми закликаємо утримуватися від насильницьких дій, застосування сили та поважати демократичні права і свободи, в тому числі права громадян на мирні зібрання і свободу слова. Політична партія "Європейська солідарність" закликає всі сторони забезпечити відкритий та мирний діалог щодо виходу з політичної кризи в Білорусі", – йдеться в заяві. 

  І також у "Євросолідарності" відзначають: "Білоруський народ має право на вільне і демократичне волевиявлення на виборах, а обов'язок влади – гарантувати та забезпечити реалізацію цих законних прав. Повага до демократії і демократичних процедур, легітимність державної влади, діалог із громадянським суспільством і міжнародна відкритість є запорукою подальшого укріплення білоруської державності, її економічного процвітання та розквіту демократії".

  Нагадаємо, у Білорусі почалися протести після закриття дільниць та оголошення екзитполів на виборах президента у Білорусі. Поліція застосувала силу. Протестувальники постраждали після обстрілу силовиками гумовими кулями. Понад 10 потерпілих перебувають у тяжкому стані. Є інформація про більше як 50 постраждалих. Понад 100 людей затримано.

   

   

  Попередній матеріал
  Наслідки стихійного лиха: через повінь у Греції загинуло п'ятеро осіб
  Наступний матеріал
  Коронавірус у Києві: зафіксовано 66 нових випадків
  Loading...