Бранці Кремля
Бранці Кремля 5 канал

Мін'юст направило ноту Росії з вимогою передати Україні 113 ув'язнених

  Читайте по-русски
  Україна вимагає від Російської Федерації негайного повернення своїх громадян
  Україна направила ноту Росії з вимогою передати українським компетентним органам 113 громадян України, які незаконно утримуються на території РФ та тимчасово окупованій території України. Про це інформують у Міністерстві юстиції.

  “Україна вимагає від Російської Федерації негайного повернення своїх громадян, які незаконно утримуються в РФ та на окупованій території Автономної Республіки Крим у порушення норм і принципів міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини, і забезпечити їм можливість відбувати покарання, призначене українськими судами, на території України згідно з її законодавством, а також реалізувати своє право на розгляд справи встановленим законом України судом”, – ідеться в повідомленні.

  У Міністерстві зазначають, що отримали звернення громадян України, засуджених вироками українських судів, проте перебувають на анексованій території, а також громадян України, засуджених незаконними окупаційними органами згідно з Кримінальним кодексом РФ.

  У Мін’юсті наголошують, що відповідно до ст.1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" Крим є невіддільна частина території України, на яку поширюється дія Конституції і законів України.

  Окрім того, зазначають, що згідно зі ст. 9 цього ж закону будь-які органи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи утворені у порядку, не передбаченому законом.

  Відповідно, будь-який акт (рішення), виданий органом та/або посадовими особами, створеними, обраними або призначеними у порядку, не передбаченому законом, є недійсним і не створює правових наслідків.

  “Функціонування на тимчасово окупованій території України судів, що виносять рішення іменем Російської Федерації, а також здійснення ними правосуддя відповідно до російського процесуального і матеріального права, не має правових наслідків за законодавством України, оскільки вони створені в порушення Конституції і законів України”, – наголошують у відомстві.

  Попередній матеріал
  Погода в Україні: до +18 °С на Заході й мокрий сніг на Сході
  Наступний матеріал
  Свободу бранцям Кремля: рідний брат засудженого політв'язня Дудки пікетував російське посольство
  Loading...

  "Гусь йде на вибори": Мін'юст випустив відеопам'ятку до виборів

  "Кохання поза часом": у День закоханих шлюби реєструватимуть до опівночі

  У Мін'юсті вимагають скасувати відсторонення Супрун і розблокувати роботу МОЗ

  "Е-малятко": уряд планує запровадити реєстрацію новонароджених через інтернет

  Оскаржуватимуть: міністр юстиції відреагував на рішення суду щодо Супрун

  Мін'юст передав армії та поліцейським конфісковані авто на єврономерах