businessua.com

Мінфін: Податкова міліція вже більше року існує поза законом

Чільник Міністерства фінансів наголосив, що без ліквідації податкової міліції та створення Служби фінансових розслідувань неможливо провести реформу ДФС

Хоча її діяльність і не передбачена законом, наразі податкова міліція є частиною Державної фіскальної служби України. Вона продовжує працювати та фінансуватися з держбюджету. Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв'ю виданню "Тижню".

"Податкова міліція вже понад рік існує поза законом. Але так і не вдалося її повністю ліквідувати. Бо один зі скасованих урядом актів Мінфіну передбачав саме це. Тобто вона входить до складу ДФС, хоч її діяльність і не передбачена законом. Однак податкова міліція й далі працює, фінансується з державного бюджету. А працівники не вмотивовані, бо розуміють, що врешті-решт цей орган ліквідують. І той процес треба завершити", – зазначив чільник міністерства.

На думку Данилюка, успішна реформа фіскальної служби неможлива, якщо не ліквідувати остаточно податкову міліцію.

"Мета – трансформувати ДФС у сервісний орган. І всередині неї не може перебувати правоохоронний орган, ще й із такою репутацією серед бізнесу. Цей батіг потрібно взагалі прибрати з ДФС, щоб не було навіть можливості його використовувати для тиску на бізнес. І тоді з правильними підходами, людьми, процесами, показниками ефективності – можна очікувати успішних результатів реформи ДФС", – наголосив міністр.

Данилюк підкреслив, що методи роботи податкової міліції із бізнесом, як і саму цю службу, необхідно залишити в минулому. Водночас, вкрай потрібно створити Службу фінансових розслідувань – із цим теж є проблеми.

"У березні 2017-го уряд ухвалив закон про створення Служби фінрозслідувань, який був розроблений Мінфіном із залученням інших міністерств та органів, експертів, бізнесу. На жаль, процес поки що нікуди не рухається далі. Ухвалення цього закону означає дуже серйозну зміну, зокрема втрату впливу деякими силами. Бо, незважаючи на те, що ми стільки років незалежна країна, у нас силові структури відіграють дуже велику роль не тільки в економіці, а й загалі в житті наших людей. Занадто велику. Це абсолютно не притаманно для демократичних країн", – резюмував урядовець.

Дивіться також фотогалерею:

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Закон про реінтеграцію ОРДЛО: які права отримають українські військові
Наступний матеріал
Монополія на ринку лотерей недопустима – голова Державної регуляторної служби