Українські захисники, бійці АТО
Українські захисники, бійці АТО
5 канал

Закон про реінтеграцію ОРДЛО: які права отримають українські військові

У випадках крайньої необхідності армійці зможуть застосовувати зброю та спецзасоби

У районі проведення АТО силовики мають право проникати у житлові приміщення та застосовувати зброю до правопорушників. Це передбачено законом про деокупацію Донбасу, текст якого оприлюднено в газеті "Голос України". 

Так, військові, правоохоронці та особи, залучені до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, мають право "входити (проникати) в житлові та інші приміщення, на земельні ділянки, що належать громадянам, на територію та в приміщення підприємств, установ і організацій, перевіряти транспортні засоби".

Крім того, у службових цілях вони можуть використовувати засоби зв'язку та автівки, зокрема і спеціальні, які належать громадянам (за їхньою згодою), підприємствам, установам та організаціям. Виняток встановлено лише для автівок дипломатичних, консульських та інших представництв іноземних держав та міжнародних організацій.

У випадках крайньої необхідності зазначене коло осіб може застосовувати зброю та спецзасоби до осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення чи інші дії, що перешкоджають виконанню законних вимог; затримувати і доставляти  таких осіб; перевіряти у громадян і посадових осіб документи, що посвідчують особу, а у разі відсутності документів – затримувати їх для встановлення особи.

Закон також надає їм право проводити особистий огляд громадян, речей, що при них знаходяться, автівок та речей, які ними перевозяться.

Окремо прописано в документі право на тимчасове обмеження або заборону руху машин та пішоходів на вулицях та дорогах, виведення громадян з окремих ділянок місцевості та об'єктів, буксирування авто.

Як відомо, ще у січні Верховна Рада ухвалила закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях", за який проголосували 280 депутатів. 20 лютого його підписав Президент України Петро Порошенко, а 23 лютого 2018 року закон про деокупацію Донбасу опублікували в "Голосі України". З цього дня він набув чинності

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Заповідник "розміром з Велику Британію": Сейшельскі острови створили в Індійському океані захищені території
Наступний матеріал
Мінфін: Податкова міліція вже більше року існує поза законом