Ксенія Ляпіна
Ксенія Ляпіна
Ксенія Ляпіна / Facebook

Монополія на ринку лотерей недопустима – голова Державної регуляторної служби

  Ляпіна наголошує: головним розробником ліцензійних умов має бути Міністерство фінансів України, адже це належить до його повноважень

  Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна у своєму матеріалі на 24tv.ua наголошує, що монополія на ринку лотерей недопустима, а головним розробником ліцензійних умов, відповідно до своїх повноважень, має бути Міністерство фінансів.

  "Ми ще з 2015 року, з моменту ухвалення Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності", неодноразово зверталися до Мінфіну щодо прискорення підготовки ліцензійних умов і їх розроблення відповідно до вимог Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності". Постійно каменем спотикання ставало те, що представники Мінфіну орієнтувалися на засади Закону України "Про державні лотереї в Україні" та ігнорували законодавство про ліцензування видів господарської діяльності", – пише Ляпіна.

  З її слів, за три роки відбулася низка нарад, обмінів листами і пропозиціями, однак "поки Мінфін не привів свій проект ліцензійних умов у відповідність до закону".

  Далі урядовець детально розбирає технічні та принципові розбіжності щодо ліцензійних умов для лотерейного ринку: "Законом про ліцензування чітко визначено: певні умови, які визначені законами, не мають фігурувати в ліцензійних умовах, бо вони діють доти, поки діє закон. Їх переписування в ліцензійні умови не змінить дії цих норм. На жаль, на сьогодні діє норма, згідно з якою компанії, котрі хочуть отримати ліцензію на лотерейну діяльність, повинні мати досвід роботи на ринку України десять років. Ця умова в українських реаліях призвела до того, що фактично таку ліцензію може отримати тільки один гравець".

  Також Ляпіна еанроршує, що повністю неправильною є інформація, нібито компанії, які мали раніше ліцензію, але належать власникам, котрі походять з країни-агресора Росії та перебувають під санкціями, затвердженими РНБО, працюють на ринку України у зв'язку з відсутністю ліцензійних умов. "Закон чітко визначає, якщо компанія переьувають під санкціями, ліцензія анулюється у будь якому разі і така компанія не може працювати на ринку України ні за яких умов", – уточнює голова відомства.

  Щодо створення монополії, Ляпіна зазначає: "Ми пропонуємо не переносити норму про досвід роботи компанії на ринку України протягом десяти років у ліцензійні умови. На наш погляд, якщо ми вносимо до ліцензійних вимог репутаційні вимоги, а вони потрібні на цьому ринку, то треба говорити про досвід діяльності десять років, наприклад, на ринку Євросоюзу чи США. Однозначно коло компаній має бути розширене".

  "Наступне і найважливіше. Законом про лотерейну діяльність передбачено наявність електронної системи, яка складається з систем оператора і центральної системи, що належить державі, в яку в онлайн-режимі має надходити інформація про всі операції з лотереями. Це – єдиний спосіб розв'язати проблеми", – додає Ляпіна.

  На її думку, це дасть змогу захистити споживача від втручання, штучного обмеження фондів виграшів, штучного вибору переможця тощо. Також це забезпечить "реальну фіскалізацію".

  Урядовець резюмує: "Ми вважаємо, що без врегулювання саме таких питань затвердження ліцензійних умов не вирішить поставлених перед регулюванням лотерейного ринку завдань та не збільшить бюджетних надходжень… Наша вимога – визначитися і привести у відповідність до закону про ліцензування і питання встановлення способу сплати за ліцензію на лотерейну діяльність. Наголошую, способу, а не розміру. Розмір – це суто питання Мінфіну".

  Попередній матеріал
  Мінфін: Податкова міліція вже більше року існує поза законом
  Наступний матеріал
  Миротворці ООН на Донбасі: Луценко назвала можливу кількість "блакитних шоломів"
  Теги: