Марина Порошенко
Марина Порошенко eurosolidarity.org

Київ має бути взірцем безбар'єрності та інклюзії, але поки що суттєво відстає – Марина Порошенко

Читайте по-русски
Політикиня звернула увагу, що проблема доступності міського середовища набагато глибша, аніж тільки питання людей з інвалідність

Київ як столиця України має бути зразком для наслідування у впровадженні безбар'єрного простору та інклюзії. Втім, поки що Київ відстає від інших регіонів – про це розповіла в інтерв'ю "Прямому" Марина Порошенко.

Як відомо, вона ще з початку каденції п'ятого президента Петра Порошенка опікується інклюзивною освітою в Україні та планує робити це вже як лідер команди "Європейської солідарності" у Київраді.

"На жаль, столиця, яка має бути прикладом і задавати рівень якості й відповідальності для всієї країни, знаходиться набагато нижче, ніж деякі регіони в Україні по забезпеченню, наприклад, навіть тими ж інклюзивно-ресурсними центрами, інклюзивними школами на кількість дитячого населення. Це безумовно треба обов'язково міняти. Тому що за цією сухою статистикою стоять долі не тільки дітей, а багатьох людей з сімей, які залежать саме від таких реформ", – наголосила вона.

Марина Порошенко
Марина Порошенкоeurosolidarity.org

"Багато батьків, вчителів і самих дітей з особливими освітніми потребами – я з ними спілкуюся, і знаєте, це таке щастя, коли я чую ці історії успіху, коли вони дякують за те, що вони мають можливість отримати освіту якісну, і професію, і мати роботу в майбутньому. Просто жити на рівних серед людей, це дуже важливо – соціалізуватися. Вони при цьому кажуть: "Марино Анатоліївно, тільки не кидайте нас, не йдіть, не забувайте інклюзивну освіту. Ми сьогодні вже починаємо відчувати, що все зупинилося, що нас знову починають не помічати", – додала Марина Порошенко.

І наголосила: "Як можна сказати цим людям – знаєте, час пройшов і вже нічого не можу вам зробити, нічим допомогти? Я можу, я буду це робити, я буду боротися і за цих дітей, і за їхні сім'ї".

Марина Порошенко
Марина Порошенкоeurosolidarity.org

Кандидатка у Київраду звернула увагу, що проблема доступності міського середовища набагато глибша, аніж тільки питання людей з інвалідністю.

"Коли ми не маємо доступного транспорту, щоб людина навіть не тільки з інвалідністю, а наприклад молода мама з дитячим візочком могла зайти в трамвай чи тролейбус", – зауважиа вона.

І резюмувала: "Наша команда ще у 2018 році зібралася для того, щоб переглянути і вдосконалити державні будівельні норми, і ми тоді вже врахували всі європейські стандарти і вимоги, взяли за приклад найкращі європейські столиці для того, щоб адаптувати це для України, для Києва. І сьогодні я не можу допустити, щоб це залишалося на папері. Ми йдемо для того, щоб це працювало заради людей".

Попередній матеріал
Сказав і НЕ зробив: як Зеленський ігнорує свої передвиборчі обіцянки – "Спостерігач"
Наступний матеріал
На Житомирщині спалахнуло сміттєзвалище – пожежа охопила 400 кв. м
Loading...