Дмитро Кулеба і Петер Сійярто
Дмитро Кулеба і Петер Сійярто Дмитро Кулеба / Facebook

Київ і Будапешт підписали угоду про взаємне визнання дипломів та наукових ступенів

Читайте по-русски
Сторони погодили питання подальшої роботи комісії з питань нацменшин

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба й міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто зустрілися в Києві та підписали спільну угоду про взаємне визнання дипломів і наукових ступенів, передає "5 канал".

Зазначили, що визнання документів про освіту допоможе українцям навчатися в Угорщині і навпаки. Петер Сіярто також пообіцяв, що в Будапешті з'явиться пам'ятник захисникам України, а Кулеба зі свого боку гарантував, що на Закарпатті нададуть місце для Угорського військового кладовища. Також голова вітчизняного МЗС зазначив, що сторони погодили питання подальшої роботи комісії з питань нацменшин.

Так, останніми роками відносини двох країн були напруженими. З 2017-го Будапешт ветував рішення в НАТО щодо України. Все через впровадження державної мови у школах національних меншин. Угорщина вважає, що це обмежує права українських угорців на Закарпатті. Були й інші інциденти, пов'язані із сусідньою країною. Серед них – обшуки СБУ в угорському благодійному фонді в Ужгороді, видача українцям угорських паспортів. Обидві сторони обмінювалися звинуваченнями. Щоб послабити напругу за останні кілька років, Кулеба та Сіярто провели зо два десятки зустрічей.

"Якщо хтось вважає, що ми занадто часто зустрічаємося, він має рацію. Але в нас є багато досягнутих домовленостей – це визнання дипломів і наукових ступенів, також українці безперешкодно можуть їхати Угорщиною до Відня залізницею. Сьогодні ми привезли до Києва апарати штучної вентиляції легенів, адже четверта хвиля пандемії вже розпочалася", – наголосив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба зауважив: "Президент України виступає за ухвалення нового прогресивного закону про національні спільноти, які проживають в Україні. Не можна задовольнити 100% бажань національних спільнот. Ідеальна ситуація, якої ми прагнемо, – щоб представники національних спільнот однаково добре володіли і своєю рідною мовою, і українською як державною".

Нагадаємо, на початку цього року голова МЗС Угорщини Петер Сіярто приїжджав до України для подолання кризи у відносинах двох країн.

Попередній матеріал
Активісти вимагають надати охоронний статус історичній будівлі "Квіти України"
Наступний матеріал
"Завжди готові, завжди перші": важкі бої за Шахтарськ та бойовий шлях 25-ї бригади – "Таємниці війни"
Loading...

Форум "Україна 30. Освіта і наука": виступи Зеленського і Шмигаля – трансляція

Підсумкове оцінювання школярів може відбутися дистанційно – у МОН роз'яснили

Навчальний рік через карантин може тривати довше – МОН

В Україні дозволили відкривати філії найкращих світових вишів

Як МВС крокує білоруським кроком у світле російське майбутнє та про кандидата жомових наук – "Час Ч"

"Спочатку приходить безневинний Пушкін, а потім на його "захист" – російські танки": Мухарський про необхідність українізації