Іван Баканов
Іван Баканов фото Цензор.НЕТ

"Квартальні" історії: Баканов займає керівну посаду в іспанській фірмі, заснованій автором студії "Квартал-95" – "Схеми"

Читайте по-русски
Відомо, що статутний капітал фірми – 3000 євро, вона спеціалізується на зведенні будівель та на широкому спектрі операцій з нерухомістю

Журналісти програми розслідувань "Схеми" виявили, що голова Служби безпеки України Іван Баканов займає керівну посаду в іспанській фірмі Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada.

Згідно з актуальним витягом із реєстру юридичних осіб Іспанії, компанія Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada (в перекладі – Нова Зелена земля) зареєстрована у провінції Жирона. Баканов з 2015 року і донині обіймає у ній посаду administrador único, тобто одноосібний адміністратор, особа уповноважена на всі дії від імені фірми.

Засновником компанії виступає кіпрська компанія Davegra LTD, якою володіє Андрій Яковлєв, автор студії "Квартал-95".

Статутний капітал фірми – 3000 євро. Вона спеціалізується на зведенні будівель та на широкому спектрі операцій з нерухомістю.

Із відкритих реєстрів неможливо довідатися, чи діє компанія зараз, оскільки вона не подає річні звіти. Саме це стало причиною того, що фірма у списках податкової інспекції Іспанії значиться як порушник. Компанія може отримати штрафні санкції від 1200 до 60 тисяч євро – залежно від розміру статутного капіталу.

У Державному реєстрі юридичних осіб провінції Жирона (де обліковується ця компанія) журналістам підтвердили, що ця фірма чинна, і не вважається ліквідованою.

Баканов особисто відмовився окремо коментувати цю інформацію. Тоді як пресслужба СБУ у письмовому коментарі зазначила, що Баканов "не займається комерційною діяльністю з моменту призначення на державну посаду", а компанія Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada "офіційно призупинила свою діяльність у 2019 році".

"На аргумент, що в Державному реєстрі Іспанії ця компанія значиться як така, що не ліквідована, а Баканов досі є її чинним одноосібним адміністратором, у пресслужбі СБУ зазначили, що з цим питанням "будуть розбиратися", – уточнюється в сюжеті.

Згідно з українським законодавством, голова СБУ не має права бути керівником приватної юридичної особи. Це прописано у 25 статті ЗУ "Про запобігання корупції, яка забороняє державним службовцям "входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку".

ОНОВЛЕНО. У прес-центрі СБУ згодом заявили, що Баканов не займається комерційною діяльністю з моменту призначення на державну посаду, пише "Укрінформ".

В СБУ також стверджують, що компанія Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada офіційно призупинила свою діяльність у 2019 році. 

Попередній матеріал
Україна проти РФ: Кулеба підпише Меморандум до Міжнародного трибуналу у прямому ефірі – трансляція
Наступний матеріал
Вірянам дозволили відвідувати богослужіння: яка ситуація у храмах Києва – включення
Loading...

Із "колорадкою" на фото: родичі голови СБУ Баканова користуються "Одноклассниками" – ЗМІ

Будинок, якого "немає": у голови СБУ Баканова знайшли таємний маєток під Києвом

Друг президента Баканов місяцями блокує ключову експертизу в справі "ПриватБанку" – Рябошапка

Баканов прокоментував обшуки СБУ на "1+1"

Голова СБУ із захопленням вітається з кумом Путіна – эксклюзивне відео

"Казатиме, що ми на нього тиснемо": що Труба і Баканов говорили з приводу Медведчука