Іван Баканов
Іван Баканов 5 канал

СБУ не підтвердила заяви Баканова про "посадки" чиновників

  Читайте по-русски
  У силовому відомстві зазначили, що не ведуть статистики: "Це або поліція, або прокуратура знає цифри, то в них і питайте"

  Служба безпеки Україна не змогла підтвердити слова керівника Івана Баканова про те, що за поданням цього відомства більш як 250 чиновникам повідомили про підозру в корупції, а 80 осіб було засуджено.

  Про це заявив голова правління "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін, передає "Українська правда".

  Як відомо, на початку березня Баканов звітував у Раді. Тоді він заявив, що за поданням СБ України 255 службових осіб отримали повідомлення про підозру в корупції, 83-х чиновников звільнено з посад, а до різних строків засуджено 80 посадовців.

  У "Центрі протидії корупції" звернулися до СБУ, аби поточнити, про кого з чиновників йдеться, хто втратив свою посаду і хто отримав вирок за корупційні діяння за сприяння СБУ. Відповідь одержали за місяць, втім запитуваної інформації в ній не було.

  "Суть відповіді така: ми не ведемо статистики, це або поліція, або прокуратура знає цифри, то в них і питайте. А також це таємниця – ми ж СБУ, не забувайте. Навіть про вироки суду не розповіли, які за законом не можуть бути інформацією з обмеженим доступом. Виходить, що про "весняні посадки" або про інші результати Баканова треба питати у Венедіктової чи Авакова?

  Чому відомство Баканова не розповідає про корупціонерів, яких затримує? Чомусь від інших правоохоронців вимагаються звіти з іменами, датами та сумами збитків, а Баканову, бачте, можна просто взяти цифри зі стелі – і цього достатньо", – обурюється чільник "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін.  

  Він припускає, що голова СБУ озвучив цифри щодо справ, де саме оперативники його відомства фіксували або викривали злочини. Але ці злочини нині розслідуються іншими органами.

  "Але навіть за таких умов це неможливо назвати результатом лише СБУ", – наголошує Шабунін.

  Попередній матеріал
  Після вето Зеленського: ВР ухвалила закон про єдиний рахунок для сплати податків
  Наступний матеріал
  Кількість тестувань на COVID-2019 в Україні збільшили утричі
  Loading...