Поборник білих американських фермерів та критик України. Джеймс Девід Венс – кандидат у віцепрезиденти США від Республіканської партії. Його номінацію офіційно затвердив партійний конвент у Мілуокі. Кандидатуру особисто відібрав Дональд Трамп. Про своє рішення повідомив напередодні в соцмережах. Венс – жорсткий консерватор, виходець із промислового штату Огайо. Популярність здобув після публікації мемуарів, які стали бестселлером та згодом були екранізовані. У спогадах розповів про важке життя білих американців у трудовій глушині та власне становлення. Хто ж такий Джейс Девід Венс та що говорить про Україну – у матеріалі журналіста "5 каналу" Антона Кучеренка.
Підстрелений Дональд Трамп поряд із хлопчиною, який годиться йому в сини. 39-річний Джеймc Девід Венс або Джей Ді Венс став офіційним кандидатом на посаду віцепрезидента США. Його одноголосно затвердив республіканський конвент у місті Мілуокі, штат Вісконсін.
"Я дуже радий за Джея Ді Венса. Він бізнесмен. Тепер замість одного бізнесмена ми маємо двох великих бізнесменів, і це те, що потрібно нашій країні. Нам потрібні бізнес-лідери. І Джей Ді Венс став чудовим вибором", – заявив незалежний бізнесмен зі штату Арканзас Едді Арнольд.
Джеймс Девід Венс обрався до американського Сенату в 2023 році від рідного штату Огайо. З малою батьківщиною, Міддлтауном, його пов'язують теплі спогади. Хоча дитинство його не можна назвати простим. Мати Венса була наркоманкою, а батько пішов із сім'ї. Вихованням майбутнього консерватора та сестри опікувалися бабуся та дідусь.
"Я впевнений, що він зможе зробити для мене найкраще, тому що він знає моє життя тут так само добре, як і своє", – заявив мешканець рідного міста Венса Філ Какаріс.
Після завершення школи Венс вступив до Корпусу морської піхоти. До 2007 року воював в Іраку. Після демобілізації вирвався з пут "Іржавого поясу", до якого належить Огайо. Венс закінчив Єльську школу права, а згодом подався у бізнес, де зміг швидко досягти успіху. Попри молодий вік, Венс напрацював багатий послужний список, але прославився він не цим. У 2016-му майбутній сенатор видав мемуари, названі "Сільською елегією". Оповідь про власне тяжке дитинство та шлях до успіху знайшла відгук у читачів. Книга вмить стала бестселлером. У 2020 р. режисер Рон Говард втілив її мотиви на кіноекрані.
Важко збагнути, але нинішня права рука Трампа був його критиком. В інтерв'ю 2016 року Венс навіть назвав себе антитрампістом.
Згодом погляди змінилися. Венс пояснював це поверховою антипатією. Буцімто, йому не подобався Трамп особисто, але не його політичні переконання. Сенатор згодом став обличчям нової течії в Республіканській партії. Це вже час, коли Трамп поступово підминав партію під себе. Венс був серед тих діячів, хто надихався образом експрезидента.
"Вибір Венса не є несподіваним. Його ім'я було одним із найпопулярніших, про які говорили протягом багатьох тижнів. Він цікава людина. Нещодавно був обраний сенатором. І я думаю, що найважливіше для Венса і що робить його привабливим для Трампа і республіканців, – це те, що він має справжнє робітниче походження. І хоча він юрист, який закінчив Єльський університет, він зберіг цей вид довіри і зв'язки з більш сільськими частинами Америки", – пояснює професор політології в університеті Нью-Гемпширу Ендрю Сміт.
"Його досвід справді переконливий. Важке життя, в якому доводилося постійно витягати себе з халепи. Мати, яка була залежна до наркотиків, він написав про це. Книга, яка дійсно вплинула на багатьох людей. До того ж він у минулому військовим. Був морським піхотинцем. Мав успіх у бізнесі. Адвокат, одружений на представниці корінних народів Америки. Має трьох дітей. Він побудував справжнє американське життя. А це те, що цінить Дональд Трамп", – заявила директорка ініціативи перших леді в американському університеті Аніта Макбрайд.
Але Трампа підкорило не лише це. У шортлисті кандидатів у віцепрезиденти було щонайменше три імені. Чому ж він обрав Венса? Експерти відзначають роль сина Трампа – Дональда-молодшого. А також, як не дивно, фактор російської війни. Венс жорстко виступав проти безпольотної зони над Україною. На дебатах єдиний обстоював цю позицію. І затятість молодого політика повз Трампа не пройшпа.
"Безпольотна зона звучить дуже круто, позаяк це може завадити російським літакам курсувати над Україною. Але по суті це означає, що американські пілоти зіткнуться в небі з російськими, що, очевидно, не є нашим стратегічним інтересом", – заявляв у березні 2022-го року кандидат у віцепрезиденти США Джей Девід Венс.
Венса називають жорсткішим, аніж Трамп. Адже експрезидент походить із білих комірців. Венс натомість вихований у середовищі дрібних американських фермерів. Пріоритет його роботи – це саме інтереси таких громадян. У питаннях зовнішньої політики – фокус на Азії: загрози з боку Китаю та Ірану. На питання України він воліє не відволікатися.
"Ми вже витратили 200 мільярдів доларів на цю війну. Яка мета? Чого ми намагаємося досягти? Чи існує ризик ескалації ядерної війни? Тому що він існує, коли зовнішньою політикою керує бовдур, а в нас зараз багато таких у Вашингтоні, і я думаю, що президент Трамп пообіцяв провести переговори з росіянами та українцями і довести цю справу до швидкого завершення, щоб Америка могла зосередитися на реальній проблемі, якою є Китай. Це найбільша загроза для нашої країни, і ми повністю відволіклися від неї", – наголошував кандидат у віцепрезиденти США Джей Девід Венс.
Необхідність скоротити допомогу Києву пояснює національними інтересами. Буцімто, штатам не варто втручатися у справи Європи. Крім того, промисловими можливостями. Певен, що американська оборона не може задовольнити потреби всіх. Вихід для України вбачає в оборонній стратегій. На кшталт тієї, яку застосувала росія перед контрнаступом ЗСУ.
"Найкращий спосіб допомогти Україні – це зробити Європу більш самодостатньою. Від Сполучених Штатів, позаяк ми більше зосереджені на Східній Азії, просто не можна очікувати, що ми візьмемо на себе непропорційно велику частку тягаря. Європейці відчувають, що головна проблема підтримки України – це політична воля Сполучених Штатів Америки. Але перепона полягає в тому, що ми не виробляємо достатньо зброї. Якщо ви подивитеся на критичні системи, ракету "Патріот", системи "Джавелін", то ці критичні системи озброєнь є дуже дефіцитними. Проблема не в американській силі волі чи американських грошах. Проблема в тому, що НАТО не виробляє достатньо власного озброєння", – переконаний кандидат у віцепрезиденти США Джей Девід Венс.
Критикує Джей Ді Венс і українського президента. Торішній візит Володимира Зеленського до Вашингтону назвав "найбільш ганебним фарсом".
Антон Кучеренко, "5 канал"
Нагадаємо, Республіканці офіційно висунули Дональда Трампа в президенти.
Нагадаємо, на Дональда Трампа скоїли замах: політик поранений, стрілець ліквідований, є жертви.
Читайте також: "Якщо він знає, як закінчити цю війну, має сказати нам про це" – Зеленський відреагував на "пропозиції" Трампа.
Дивіться відео:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.