atn.ua

Посол про візові відносини України та Канади: "Критично великий відсоток відмов"

  Канада – дуже консервативна країна у візових питаннях, тож поки у цьому напрямку залишається багато роботи

  Лише за перші три місяці цього року Канада відмовила у візі 34% українців. Про це заявив Надзвичайний і повноважний посол України в Канаді Андрій Шевченко, передає Цензор.НЕТ

  "По-перше, ми однозначно дуже вдячні канадцям за те, що вони починають нас чути в цьому питанні щодо можливостей запровадження безвізу для України – 5.UA). Але за великим рахунком, прогресу в нас поки що немає. (Думаю, про це теж треба говорити). Канада – це дуже консервативна країна у візових питаннях; вони надзвичайно обережні в тому, щоб скасовувати візовий режим. Я можу навести приклад: у нас лише зовсім недавно безвізовий режим отримали Румунія і Болгарія – країни, які вже були членами Євросоюзу і НАТО; країни, які сприймалися як частина західної і зрозумілої для Канади сфери життя. І от лише зовсім недавно, після підписання Угоди про вільну торгівлю між Канадою і Євросоюзом ці країни отримали безвізовий режим", - пояснив Шевченко.

  Щодо українців, то нині статистика та наявні цифри – невтішні. "Що стосується українців, то я можу поділитися, швидше, своїми тривогами на цей момент. Ми зараз маємо катастрофічно великий відсоток відмов українцям в канадських візах. Критично великий відсоток відмов", - наголосив посол.

  За його словами, лише минулого року кількість відмов зменшилась і дійшла до 24% відсотків, однак цього року у першому кварталі українці отримали показник у 34% відмов у канадських візах.

  Таку статистику посол коментує так: "Звичайно, це повне право Канади і канадського уряду визначати, яким чином будувати свою міграційну і візову політику. Ми поважаємо ці правила. Мені здається, що ми є свідками трошки застарілої оцінки українців і міграційних ризиків, пов’язаних з Україною. І мені здається, що безвізовий режим з Європейським союзом повинен підштовхнути наших канадських друзів до того, щоб переосмислити цю історію". 

  Як повідомлялося, 60 університетів Канади чекають на українських студентів вже наступного літа. Поїдуть до Північної Америки - 35 найкращих. Таке стажування буде безкоштовним, бо за студентів платить уряд Канади та українська діаспора.

  Попередній матеріал
  У Києві водій маршрутки з лайкою вигнав вдову бійця АТО - подробиці
  Наступний матеріал
  Сердита мокра кицька: як кіт з Х'юстона став популярним мемом – фото