Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба Twitter / МЗС України

Країни Східного флангу НАТО підтримують Україну та її євроатлантичні прагнення – Кулеба

  Читайте по-русски
  Міністри закордонних справ п'яти держав детально обговорили питання регіональної безпеки у контексті агресивних дій РФ

  Перебуваючи 23 квітня з робочим візитом у Бухаресті (Румунія), міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у консультаціях України та Грузії з партнерами на Східному фланзі НАТО – Румунією, Польщею та Туреччиною. Про це повідомили у МЗС.

  Міністри закордонних справ п'яти держав детально обговорили питання регіональної безпеки в контексті агресивних дій РФ, перспективи розширення НАТО та підтримку партнерів з боку Альянсу.

  Союзники на східному фланзі НАТО – Румунія, Польща та Туреччина – підтвердили потребу збереження стабільного та безпечного простору в регіоні найближчого сусідства НАТО та відзначили важливість діалогу з Україною та Грузією, зокрема з питань безпеки в Чорному морі.

  "Ключові партнери НАТО Україна та Грузія роблять значний внесок у зміцнення Східного флангу Альянсу та підтримання стабільності в регіоні Чорного моря. Я переконаний, що наша єдність є найбільш дієвим фактором стримування Росії та її глибоко деструктивних дій у регіоні", – заявив глава української дипломатії. 

  Дмитро Кулеба детально поінформував партнерів щодо системного загострення Росією безпекової ситуації в Донецькій та Луганській областях та в Криму на тлі небажання Москви підтвердити відданість режиму припинення вогню.

  Міністр звернув увагу партнерів на те, що нинішня ескалація з боку Російської Федерації є системною та наймасштабнішою за останні роки і представляє загрозу для європейської системи безпеки й регіону Чорного моря. Він висловив вдячність партнерам за рішучу та своєчасну реакцію на підвищення Москвою напруги, яка, серед іншого, вплинула на рішення Кремля заявити про початок відведення військ від українського кордону. 

  Міністр закликав посилити співпрацю між Військово-Морськими силами України, Грузії та чорноморських держав-членів НАТО. 

  Нагадаємо, голова Військового комітету Організації Північноатлантичного договору сер Стюарт Піч у межах візиту до України 6-7 квітня провів зустріч із головнокомандувачем Збройних сил України генерал-полковником Русланом Хомчаком у Львові та розповів, що потрібно зробити Україні для наближення до Альянсу.

  Попередній матеріал
  Збереження культурної та наукової спадщини: у Мінкульті повідомили про початок реконструкції острова Хортиця
  Наступний матеріал
  Однієї дози вакцини не вистачить тим, хто вже перехворів на коронавірус – дослідження
  Loading...

  Глава МЗС України закликав Євросоюз відключити Росію від системи SWIFT

  Україна вирішуватиме конфлікт на сході України винятково мирним шляхом – Кулеба

  Кулеба не виключає жодного сценарію подальшого розвитку подій на тлі стягнення Росією військ до кордону України

  Підтримка Україні, але без санкцій – які результати засідання Ради міністрів ЄС щодо військ Росії біля України

  Україна закликає ЄС підготувати новий пакет санкцій проти Росії – Кулеба

  У понеділок відбудеться засідання Ради ЄС: обговорюватимуть ситуацію на сході України