Вакцина
Вакцина Shutterstock

Однієї дози вакцини не вистачить тим, хто вже перехворів на коронавірус – дослідження

  Читайте по-русски
  Учені перевірили імунітет у людей і протестували вакцини Pfizer та Moderna

  Американські вчені досліджували дві вакцини проти коронавірусу, призначені для дворазового введення в організм пацієнта, і встановили, що тим, хто раніше перехворів на COVID-19 в легкій формі, буде недостатньо лише однієї ін'єкції. Про це пише NBC.

  "Одна доза дводобових вакцин COVID-19 не забезпечує достатнього захисту від вірусу в осіб, які раніше мали легкі або безсимптомні випадки захворювання, тобто особам усе ще рекомендується приймати обидві дози вакцини", – розповіли вчені з Північно-Західного університету США.

  Під час дослідження дослідники вивчили, чи можуть особи, які мали попередні легкі або безсимптомні випадки коронавірусу, досягти високого рівня імунітету лише після однієї дози вакцини Pfizer або Moderna.

  У дослідженні взяли участь майже 10 тис. осіб. Науковці використовували два різні типи антитіл, один з яких свідчив про важкість коронавірусу, щоб допомогти виявити тих, хто мав безсимптомний перебіг, а інший – вимірював рівень імунітету проти вірусу.

  Дослідження показало:

  • легкі або безсимптомні випадки захворювання на COVID-19 "генерують нижчий рівень імунітету", ніж той, що виникає після обох доз вакцини проти коронавірусу;
  • особи, які пережили важкі випадки коронавірусу, зокрема ті, які потребували госпіталізації, викликали сильну імунну відповідь навіть після однієї дози.

  Дослідники стверджують, що отримання обох доз вакцини проти COVID-19 – це найкращий спосіб забезпечити захист від вірусу та його ускладнень.

  Як відомо, в Україні в середньому за тиждень від COVID-19 вакцинується 0,2% населення, що вдесятеро менше, ніж у середньому в європейських країнах, де щотижня щеплюють майже 15 млн осіб (2% населення).

  Попередній матеріал
  Країни Східного флангу НАТО підтримують Україну та її євроатлантичні прагнення – Кулеба
  Наступний матеріал
  Туристичний "магніт" для України: Метінвест, Мінкульт і Запорізька ОДА розпочинають масштабне відновлення острова Хортиця
  Loading...