news.uklon.com.ua

Збереження культурної та наукової спадщини: у Мінкульті повідомили про початок реконструкції острова Хортиця

  Читайте по-русски
  Метінвест повністю профінансував розробку концепції проекту реконструкції Музею історії запорізького козацтва і Кургану єдності на острові

  В історико–культурному комплексі "Запорізька Січ" відбулося підписання Меморандуму між Міністерством культури та інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та комбінатом "Запоріжсталь" групи Метінвест про проект розвитку національного заповідника "Хортиця". Про це повідомляє прес–служба Метінвесту.

  Першим кроком до масштабного відродження Хортиці стане реконструкція Музею історії запорізького козацтва та кургану єдності на острові, яку планують виконати до 30–річчя річниці Незалежності України. Музей історії запорізького козацтва увійшов до списку 150 туристичних "магнітів", які планується реконструювати в ході реалізації ініціативи президента "Велике будівництво".

  Міністр культури Олександр Ткаченко переконаний, що розвиток острова можливий тільки в діалозі з громадськістю та зі збереженням культурної та наукової спадщини.

  "Сьогодні ми починаємо велику роботу з відродження острова Хортиця. Проект реалізується під особистим контролем президента Зеленського. Будь–які перетворення на острові можливі тільки зі збереженням культурної та наукової спадщини. Важливо, що до нас приєднується для реалізації цього глобального проекту інвестор, міжнародна компанія Метінвест, у якої є успішний досвід реалізації проектів національного масштабу і яка готова стати провідником перетворень Хортиці. Це партнер, який викликає довіру. Наше спільне завдання – робити все якісно, прозоро, в діалозі з громадськістю", – сказав він.

  Також міністр зауважив, що компанія Метінвест повністю профінансував розробку концепції проекту реконструкції Музею історії запорізького козацтва і Кургану єдності на острові.

  Проєкт реконструкції Національного заповідника "Хортиця" представляє повне оновлення острова з максимально дбайливою реконструкцією інфраструктури, зі збереженням природного балансу та біоценозу заповідника. Ключове завдання проекту–відновити і реконструювати існуючі об'єкти, повністю виключаючи нові забудови.

  "Новий проект реконструкції – це новий етап співпраці бізнесу і держави. Ми відчуваємо особливий зв'язок з головною дестинацією Запоріжжя і прагнемо зробити її ще більш величною, привабливою і комфортною для мільйонів українців і гостей міста", – зазначив Генеральний директор "Запоріжсталі" Метінвесту Олександр Мироненко   
  Попередній матеріал
  Верховна Рада збереться на 4 позачергових засідання наступного тижня – що планують розглянути
  Наступний матеріал
  Країни Східного флангу НАТО підтримують Україну та її євроатлантичні прагнення – Кулеба
  Теги:
  Loading...