Ірина Геращенко
Ірина Геращенко 5.ua

Геращенко: Коли ми несемо такі втрати, не може бути й мови про перехід до політичного блоку "Мінська"

Тільки сталий мир створює передумови до переходу до політичної дискусії

Лише після виконання безпекового та гуманітарного блоків Мінських угод можна буде переходити до політичного блоку домовленостей. Про це вчергове наголосила Уповноважена Президента із мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко, передає "5 канал". 

У понеділок, 29 травня, у ВР Ірина Геращенко спілкувалася із послами 27 країн-членів ОБСЄ.

За її словами, Україна наполягає на звільненні 128 заручників, яких натепер утримують бойовики. Також Геращенко наголосила, що країни ОБСЄ мають зайняти жорстку позицію щодо звільнення українських політв'язнів, утримуваних у Росії. Також терористи мають надати міжнародним місіям можливість безперешкодного перебування на окупованих територіях Донбасу та Криму.

"Ми тут очікуємо, і це принципово, що перед переходом до політичних угод має бути скасовано все псевдо. Ми наголосили на тому, що український парламент прийняв низку законів, які є частиною політичного блоку Мінських угод. Але ж вони не вступили в силу через те, що на окупованих територіях відбулися псевдо, фейкові, інспіровані Кремлем вибори. Там обрали якихось самозванців, маріонеток Кремля, там створюють псевдоінститути влади, якісь псевдопарламенти, псевдоміністерства. І щоб нам перейти до політики, мають бути скасовані всі ці псевдоінститути", – наголосила заступниця голови ВР.

Вона також додала:"Тільки режим дотримання тиші і не лише один день чи тиждень, а сталий мир – це створює передумови до переходу до політичної дискусії. Лише за цей рік загинули 98 найкращих українських воїнів. Так само ми маємо жертви цивільного населення. Коли ми несемо такі втрати, не може бути й мови про перехід до політичного блоку". 

Нагадаємо, 24 травня мала бути остаточно визначена дата звільнення заручників, однак бойовики зірвали цю домовленість. Утім, бойовики зірвали засідання ТКГ у Мінську. Зокрема окупанти забажали тотальної амністії для поплічників. Представники ОРДЛО також вимагали знову провести процес верифікації.

Попередній матеріал
У столиці тимчасово скасували курсування "човникових" поїздів до Троєщини
Наступний матеріал
"Напружений був день": як захисники Кримського відповідають на провокації бойовиків
Loading...

Засідання у Мінську зірвано: окупанти забажали тотальної амністії для поплічників – Геращенко

Геращенко: Росія не пускає Червоний Хрест на Донбас навіть для ідентифікації тіл загиблих

Геращенко: Ми вимагаємо в терористів звільнення 128 осіб, а ОРДЛО в України – 600