вибори
вибори foto

Кольорова гама, шрифти і символіка: що вважаєтья політичною агітацією у "день тиші"

Читайте по-русски
Деякі політики не поприбирали борди, хоча це передбачено законодавством

Будь-яка агітація під забороною, інакше ж  - адмінпокарання. Завтра українці обиратимуть місцеву владу, а сьогодні - день тиші. Тож не можна розповсюджувати агітки, закликати голосувати чи не голосувати за певних кандидатів, а також публічно оцінювати їхню діяльність. Як дотримуються у Києві дня тиші – знають журналісти "5 каналу".

Вчора був останній день, коли кандидати могли про себе розказати, показати і, зрештою, після себе прибирати всі агітаційні матеріали. 

Журналісти "5 каналу" проїхали вулицями столиці і побачили, що частина політиків свої агітаційні матеріали не прибрали. Можна побачити навіть обличчя кандидатів в політичній партії, а також їхні номери, за якими кандидати стоять у виборчому бюлетені. 

У комітеті виборців України переконані, що можна вважати політичною агітацією відповідні порушення дня тиші, навіть ті, де на борді не зазначені прізвища та імена кандидатів чи політичної партії, а просто зберігаються кольори або гасла. 

"Якщо зберігається кольорова гама, шрифти, окремі елементи символіки або виборчої кампанії – це можна вважати незаконною агітацією і за це передбачена адміністративна відповідальність. Тобто штраф в приблизно в 1700 грн. Але довести ці випадки дуже складно. Політики не розуміють, що таке порушення принципово не впливає на хід виборчої кампанії, не додає їм політичних дивідендів. Якщо ви бачите, що відбувається незаконна агітація, ви повинні повідомляти правоохоронним органам, а також зробити для себе висновок – чи є сенс в тому, щоб підтримувати політичну силу, яка нехтує нормами закону", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Також зустрічали маленькі політичні наліпки на парканах чи стовпах. 

У комітеті виборців України зазначили, що однією із проблем виборчого законодавства є те, що в інтернеті проконтролювати політичну агітацію фактично неможливо. 

Нагадаємо, що завдання дня тиші полягає в тому, що виборець може спокійно пройтися вулицею, зробити зважене рішення і, відповідно, завтра проголосувати без політичної агітації.

Евеліна Михайленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Зима близько: чим шкідливе переведення годинників та коли Україна відмовиться від цього
Наступний матеріал
Михайло Іллєнко про зйомки фільму "Той, хто пройшов крізь вогонь" – "Кінозлива" з Ірмою Вітовською
Loading...

Зеленський підписав Україні капітуляцію перед коронавірусом – Порошенко

Місцеві вибори-2020: телемарафон "Твій вибір"

Виборці-привиди: як на Дніпропетровщині фальсифікують вибори – сюжет

Немає градусників для скринінгу та дезінфекторів – чому за два дні до виборів дільниці не обладнали всім необхідним – сюжет

Нові правила заповнення бюлетенів – чи готові українці голосувати на виборах та яка готовність дільниць – сюжет

"Таке було лише за часів Януковича": кількість порушень перед виборами стрімко зросла – Геращенко