Washington Times

Климпуш-Цинцадзе: Саакашвілі – вірус, що інфікував політичну систему України

Віце-прем'єр впевнена, що Саакашвілі "грає прямо на користь Росії", і, свідомо чи підсвідомо, став інструментом підриву України

Замість того, щоб виявитись чудотворцем, Саакашвілі став вірусом, який інфікував політичну систему України, засновану на зачіпленому самолюбстві та ненаситному прагненні до влади. Про це пише віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе у авторській колонці для видання "The Washington Times".

"Екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, який заслужив повагу за удосконалення економіки у своїй країні десять років тому, любить називати себе "старим революціонером". Але не з цієї причини його запросили до України чотири роки тому – після того як він програв свої останні вибори у Грузії. Його запросив в Україну президент Петро Порошенко, який разом із ним навчався в університеті. Порошенко знав, що Міхеїлу був необхідний притулок і що він володіє навичками реформатора", – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

З її слів, саме через ці навички Порошенко дав грузинському політику українське громадянство та губернаторство важливої Одеської області України, "яка потребувала деякої "чистки".

Віце-прем'єр зауважує: "Саакашвілі, здавалося, був здатен на той час впоратися із завданням. Надії були високими. Але ми помилялися. Замість реформатора ми отримали революціонера. Замість того, щоб отримати чудотворця, ми отримали вірус, який інфікував політичну систему України, засновану на зачіпленому самолюбстві та ненаситному прагненні до влади. Пан Саакашвілі виявився трохи більше, ніж агентом підриву з того часу, як прибув до України – країни, яка вже втомилася від політичних переворотів".

Урядовець нагадує: Саакашвілі незаконно порушив кордон України, закликав до чергового "Майдану", "знущався над українським законодавством" та закликав до захоплення громадських будівель.

"Україна не може дозволити собі ще одну революцію, вона тут не потрібна. Україна веде війну проти Росії, яка використовувала військову силу для незаконного захоплення Криму та окупації східної України. Кремль також продовжує використовувати зброю для дезінформації та пропаганди, намагаючись дестабілізувати демократично обраний уряд України та його зусилля з реформування. Більш того, схоже, що пан Саакашвілі був готовий укласти угоду з дияволом, отримуючи фінансову підтримку від прокремлівського олігарха", – йдеться в матеріалі.

За словами Климпуш-Цинцадзе, Саакашвілі "грає прямо на користь Росії", і, свідомо чи підсвідомо, він став інструментом підриву України. Як вона підкреслює: "Він, напевно, бачить це і знає це, але – зневажливо – "не переймається". Ціна його дій не має значення для нього. Також немає наслідків. Єдине, що має значення для пана Саакашвілі, – це пан Саакашвілі".

Віце-прем'єр наголошує, що сучасна Україна і Грузія часів президентства Саакашвілі дуже відрізняються: "Здається, він може творити чудеса лише тоді, коли він має тотальний контроль. Він був ефективним реформатором у Грузії, тому що він міг робити все, що йому подобалось, незалежно від наслідків".

"Україна сьогодні не така, і не повинна бути такою. Ми пережили дві революції, щоб запобігти поверненню такого типу влади. Якщо б Україна захотіла самодержавства, ми мали б давно вже здатися Росії. Саме зараз Україна потребує трьох речей: миру на сході, зовнішньої підтримки та міцного соціального контракту між урядом та українцями. Саакашвілі не сприяє досягненню жодної з цих цілей", – зазначає Климпуш-Цинцадзе.

Вона пояснює: "Він каже, що він повстає проти корупції, але він цього не робить. Він руйнує довіру суспільства. Він висуває нечітку і невідповідальну критику. Це безглуздо. Він є слоном у магазині посуду. Але це не посуд, який він розбиває, це життя мільйонів українців та стабільність цілого регіону".

Водночас, урядовець зауважує, що українська влада теж не є бездоганною – мовляв, було зроблено багато помилок, а реформи впроваджуються занадто повільно.

"Але більшість із цих питань не мають нічого спільного з паном Саакашвілі. Одна з цих проблем полягала у нещодавній спробі посунути ключових керівників українських антикорупційних установ. Але українське суспільство більше не буде іграшкою в руках політичного класу. Реформи в Україні – хоч і незграбні – продовжуються. Український народ більше не буде терпіти інерцію та оголену корупцію", – впевнена віце-прем'єр.

У підсумку вона заявляє: "У цей емоційно заряджений час обов'язок політичного класу – діяти відповідально. Будемо чесними: ми не завжди дотримувалися цього завдання. Але це не зменшує величезні досягнення України в останні роки і не ігнорує роботу, яку ще потрібно зробити. Україна потребує лідерів, які є далекоглядними, патріотичними, які викликають довіру і готові справді служити своїм людям, а не створюють хаос та нестабільність. Пан Саакашвілі не підходить під цей опис".

Дивіться також фотогалерею:

Пронесли, ігноруючи закон: як Саакашвілі з поплічниками проривався через український кордон – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Наріжний камінь проблеми – крейсер "Україна": Романов прокоментував ситуацію з Миколаївським суднобудівним
Наступний матеріал
Чого чекати українцям від погоди на Новий рік
Loading...
Рекордні збори: "Кіборги" набрали понад 19 млн грн у прокаті

Рекордні збори: "Кіборги" набрали понад 19 млн грн у прокаті

"Це, фактично, спекуляція": у МЗС відреагували на заяву ФРН щодо стосунків Україна-ЄС

"Це, фактично, спекуляція": у МЗС відреагували на заяву ФРН щодо стосунків Україна-ЄС

Україна готує нові справи проти РФ у Гаазькому трибуналі – у МЗС розповіли деталі

Україна готує нові справи проти РФ у Гаазькому трибуналі – у МЗС розповіли деталі

"Глибоке" оновлення Т-72: як українці модернізували основний бойовий танк СРСР

"Глибоке" оновлення Т-72: як українці модернізували основний бойовий танк СРСР

У МВФ визначили головний ризик для Держбюджету-2018

У МВФ визначили головний ризик для Держбюджету-2018

До України вже надходить летальна зброя з п'яти країн Європи – "Спецтехноекспорт"

До України вже надходить летальна зброя з п'яти країн Європи – "Спецтехноекспорт"