Гаазький суд
Гаазький суд bigmir.net

Україна готує нові справи проти РФ у Гаазькому трибуналі – у МЗС розповіли деталі

МЗС продовжує роботу у справі, що стосується порушення Росією двох фундаментальних конвенцій – про заборону фінансування тероризму та про расову дискримінацію

У лютому 2018 року Україна подасть до Міжнародного трибуналу ООН меморандум про порушення Росією конвенції ООН з морського права. Нині робота над цим документом перебуває на завершальному етапі. Про це в ефірі програми "Час.Підсумки дня" на "5 каналі" повідомила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

За її словами, уже за два місяці буде подано цей меморандум, потім росіяни матимуть три місяці, аби подати заперечення щодо юрисдикції (до травня 2018 року). Далі, згідно процедури, Україна має три місяці, аби подати заперечення на заперечення протилежної сторони. 

"Відбудуться слухання, після яких буде прийняте рішення про наявність або відсутність юрисдикції у арбітражу для розгляду цієї справи", – зазначила Зеркаль.

Вона також додала, що перший результат може бути вже у 2019 році. Після цього можливі слухання справи по суті. Поки передбачається, що це може відбутися у 2021 році. 

Окремо Зеркаль повідомила про те, що МЗС продовжує роботу у справі, що стосується порушення Росією двох фундаментальних конвенцій – це Конвенція про заборону фінансування тероризму та расову дискримінацію. До червня 2018 року такі матеріали мають бути готові для подання у Гаазький трибунал. 

Крім того, дипломат нагадала про успіхи України цьогоріч у справах проти РФ. 

"2017 рік є дуже позитивним з точки зору захисту наших інтересів у міжнародних судових юрисдикціях – починаючи від Гааги і закінчуючи рішенням щодо всіх позовів, які в цьому році розглядалися щодо відповідальності Росії за інвестиції, які були втрачені у Криму. У всіх арбітражних засіданнях, а це було п'ять арбітражів, було визнано відповідальність Росії за втрачене майно", – наголосила заступник міністра закордонних справ. 

Повну версію розмови дивіться у відео:

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Нам не потрібна війна": У Санкт-Петербурзі протестують проти путінської агресії в Україні – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Пишаюся, що тато – військовий": з АТО у повному складі повернулись зенітники
Наступний матеріал
"Новорічне перемир'я": українські військові несуть втрати в АТО
Loading...