Павло Клімкін
Павло Клімкін Ірина Геращенко / Facebook

Клімкін розповів подробиці двох бесід Порошенка із Трампом

За словами голови МЗС, під час другої розмови президент США продемонстрував гарну поінформованість щодо ситуації на Сході України

Президент України Петро Порошенко провів дві телефонні розмови із президентом США Дональдом Трампом, і якщо перша стосувалася знайомства між президентами, то під час другої обговорювалась ескалація бойових дій під Авдіївкою. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі телеканалу "1+1".

За його словами, перша розмова планувалася певною мірою як протокольна, але "такою вона не стала". Трамп запитав Порошенка, що відбувається на Донбасі, і між президентами "відбувся дуже класний обмін думками".

Друга бесіда Порошенка з Трампом, яка відбулася в ніч на 5 лютого, вже стосувалася ситуації навколо Авдіївки. "Дуже конкретна розмова, що відбувається, чому відбувається, і з боку американського президента звучали дуже глибокі питання, які свідчать, що він знав факти, і це була дійсно гарна бесіда", – підкреслив Клімкін.

Міністр підтвердив, що наступного тижня відвідає Сполучені Штати. Він наголосив, що нова адміністрація США знає, якої дотримуватися політики, і в чому полягають її інтереси. "А її інтереси полягають в тому, щоб підтримати демократичну європейську Україну, і щоб ми жодним чином не повернулися до пострадянської реальності", – заявив голова МЗС.

Також він розповів про підготовку візиту Президента України до США для можливої зустрічі з Трампом: "Ми спілкуємося і з Радою національної безпеки, і з Державним департаментом. Нам треба належним чином підготуватися до цієї зустрічі. Оскільки ми маємо кілька питань на порядку денному, деякі пропозиції в контексті взаємодії української та американської – ми готуємо додатково. Я хочу їх спочатку обговорити. Їх зараз обговорює наш посол (Валерій Чалий – 5.UA)".

Нагадаємо, ЗМІ розкрили подробиці телефонної розмови Трампа та Путіна.

Дивіться також фото на тему:

Евакуація Авдіївки та порятунок місцевих – чим живе обстріляне місто

/
Робота рятувальників в Авдіївці
/
Робота рятувальників в Авдіївці
/
Робота рятувальників в Авдіївці
/
Робота рятувальників в Авдіївці
/
Робота рятувальників в Авдіївці
/
Робота рятувальників в Авдіївці
/
Робота рятувальників в Авдіївці
/
Робота рятувальників в Авдіївці

Попередній матеріал
ВР визначила умови добровільного приєднання до тергромад
Наступний матеріал
Одноголосне рішення: у США суд відмовився відновлювати дію імміграційного указу Трампа

Трамп стає на бік Росії у своїх заявах щодо України – NYT

Трамп і Столтенберг обговорили ескалацію бойових дій на Донбасі

"Ми будемо працювати з Україною, щоб допомогти відновити мир уздовж кордону" – Трамп

Трамп не впевнений, що порозуміється з Путіним

У Білому домі назвали розмову Трампа й Порошенка "дуже гарною"

Трамп і Порошенко обговорили загострення на Донбасі та подальшу співпрацю