Павло Клімкін
Павло Клімкін 5 канал

Клімкін: "Можете сміятися, але пандемія COVID-19 може збільшити шанс на угоду з Путіним щодо Донбасу"

Читайте по-русски
Для того, аби укласти таку угоду з Путіним, потрібно взаємодіяти з нашими міжнародними партнерами

Мінські угоди себе вичерпали, натомість зараз пандемія коронавірусу може збільшити шанс на угоду з Путіним щодо Донбасу. Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Рандеву" ексміністр закордонних справ Павло Клімкін.

За словами Клімкіна, після того, як Путін почав на Донбасі видавати російські паспорти, він фактично цим перекреслив Мінські угоди. Тому будь-який план чи "дорожня карта" без скасування його указів і вирішення питання з російським громадянством тепер неможлива, "бо як інтегрувати простір, де майже в кожного російський паспорт". 

Ексміністр вважає, що Зеленському треба скласти новий план і запропонувати його як альтернативу Мінським угодам: "Я вважаю, що потрібно написати свій простий план і сказати німцям і французам: "Чим швидше ми його реалізуємо, тим швидше у вас є шанс на послаблення по санкціях і можливість використання Росії як світового поліцейського". А вони цього хочуть, особливо французи".

Клімікін додав, що угода щодо Донбасу на сьогодні Путіну не потрібна і він нас тримає, як у зашморгу, через Донбас. Разом з тим шанс на угоду з Росією – є.

"Ви можете сміятися, але пандемія може збільшити шанс на таку угоду... Я вважаю, що шанс на угоду справді є, але для цього потрібно грати. І активно грати з нашими партнерами. І казати, за яких умов ми готові піти веред. І оця пандемія дає нам шанс на динаміку. Хоча я дуже боюсь, що цю динаміку використають отаким чином. Хто буде грати?" – сказав Клімкін. 

 

На запитання ведучої, хто в Україні приймає рішення по Донбасу, Клімкін відповів, що ці рішення де-факто приймає все-таки Зеленський. 

"Порядок денний зараз визначає з одного боку Офіс президента, з іншого боку – певний конгломерат бізнес-кланів, тобто олігархів. І я не тільки про Коломойського, а про всіх. Може, він і має більший вплив, але загалом є конгломерат... Де-факто президентом у нас є, думаю, Зеленський. Рішення (по Донбасу та зовнішній політиці – ред.) – точно його. Хто йому радить, як йому радить, яку інформацію дає, – це інше питання, але рішення врешті-решт приймає президент. Так написано в Конституції і так я бачу з точки зору того, що він каже. Насправді багато людей транслюють його уявлення. Чи є його уявлення адекватним, – це питання інше, але разом з тим президент – Зеленський".

Читайте також: Скільки українців вважають неуспішними дії влади у врегулюванні конфлікту на Донбасі – соцопитування

Попередній матеріал
COVID-19: майже 200 українців досі залишаються на Гоа
Наступний матеріал
Уряд розглядає можливість запровадження комендантської години в трьох областях
Loading...

На окупований Донбас упродовж години заїхали 14 вантажівок із РФ – ОБСЄ

Не пізніше Великодня має відбутися наступний обмін полоненими – ОПУ

Чи використає Україна пандемію COVID-19 як можливість закінчити Російсько-українську війну – "ІнфоВечір"

Ситуація на Донбасі: окупанти гатять із заборонених мінометів і ПТРК, утрат немає

На Донбасі бойовики чотири рази порушили "режим тиші"

Скільки українців вважають неуспішними дії влади у вирішенні конфлікту на Донбасі – соцопитування