Кінець епохи бідності: чиновники показали свої декларації

Олександр Аліксійчук 5 канал / Час. Підсумки тижня
Згідно з даними декларацій, середньостатистичний депутат має у власності дві квартири, один будинок, земельну ділянку та гараж

Епоха бідності таки скінчилася. І вони зізналися, що зовсім не бідні. Не з власної волі розкрили статки, звісно, а тому, що того вимагає закон. Похизувалися раритетними першодруками Біблії, роялями за 1 млн грн і помірялися Теслами.

Українські можновладці вивернули кишені й показали в деклараціях своє багатство. Виявляється, середньостатистичний депутат, якщо ми говоримо про нинішнє скликання, має у власності дві квартири, один будинок, земельну ділянку та гараж. Члени Нацбанку тим часом таки довіряють нашим банкам, бо майже 90% своїх заощаджень тримають саме на українських банківських рахунках. Найбагатший міністр у нас – Арсен Аваков. Його родина має аж 71 млн грн. А найбіднішим урядовцем виявився Олександр Марченко, міністр фінансів. Статки чиновників уже почало перевіряти Національне агентство з питань запобігання корупції. Процес тривалий, рахуватимуть майно можновладців більш ніж 100 днів.

До речі, першими перевіряють декларації урядовців і суддів. Ну, а українці чекають результатів і вірять у пильність правоохоронців, бо, як доводить практика попередніх років, пам’ять чиновників коротка.

Про свої статки вони воліли б не говорити. Але показати усе, що мають, нардепів зобов'язує закон. Задекларувати пожитки мали до 1 червня. Після публікацій у комітеті виборців одразу порахували, що 25 депутатів-мільйонерів отримують компенсацію за оренду житла у столиці. Своє заробили, але витрачати не поспішають.

Один із них – Олександр Аліксійчук. Мажоритарник із Рівненщини погоджується показати своє й запрошує в гості. Після засідання парламенту прямуємо до готелю "Національний" – одного з трьох державних, які пропонують номери народним депутатам. Номер готелю на 25 квадратів. Саме такі апартаменти для нардепів забезпечує держава. За них і платимо ми з вами. Хоча й на рахунку в нардепа понад 4 млн грн, винаймати житло за власний кошт депутат поки що не планує, адже закон про нього подбав.

Готель "Національний"
Готель "Національний"5 канал / Час. Підсумки тижня
Готель "Київ"
Готель "Київ"5 канал / Час. Підсумки тижня
Українські міністри
Українські міністри5 канал / Час. Підсумки тижня
Результати декларування 2020 року
Результати декларування 2020 року5 канал / Час. Підсумки тижня
Верховна Рада
Верховна Рада5 канал / Час. Підсумки тижня

Попередній матеріал
Врятувати Маріуполь: як 9 травня 2014-го ЗСУ зламали плани росіян – і змінили хід війни
Наступний матеріал
Війна пам'ятників: Путініана – новий етап монументальної пропаганди Кремля
Loading...