Євген Марчук на ТКГ
Євген Марчук на ТКГ фото Ірини Геращенко / Facebook

Говорили дуже відверто: Марчук розповів, як у Мінську вели перемовини з представниками РФ

  Він наголосив, що крім потужних Збройних сил, важливою зброєю у боротьбі з РФ для України залишається єдність суспільства

  Під час засідання парламенту у зв'язку з п'ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України представник України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук розповів, про те, як проводив перемовини у Мінську з представником РФ Борисом Гризловим. Про таке повідомляє "Укрінформ".

  "Коли зараз, проводячи переговори в Мінську... А вони, до речі, починаються за участю представника України, представника Росії та тільки модератора ОБСЄ – більш нікого немає. І саме там говориться відверто, оскільки і я, і пан Гризлов давно знаємо один одного, ми говоримо дуже відверто і говоримо таке, що може не подобатися заздалегідь. А потім, коли вичерпується на такому рівні переговорний процес, за потребам ми запрошуємо представників ОРДО. Тобто, щоб було зрозуміло, що Тристороння контактна група – це переговори у форматі "Україна – Росія – ОБСЄ", а ОРДЛО запрошується, якщо є проблема. А далі там уже йде великий стіл переговорів. Коли приводиш приклади (невиконання домовленостей – ред.), які записані та підписані російською стороною, а їх – біля десятка, то представник РФ відповідає, що мовляв, така склалася ситуація", – зазначив Марчук.

  Він додав, що у 2014 році міжнародна коаліція, "яку нам тяжко вдалося створити і Президенту, і українському зовнішньому відомству", доклала дуже багато зусиль, щоб зупинити російську агресію.

  "І ми добре пам'ятаємо, коли в тому ж 2014 році завдяки цим зусиллям були зупинені активні бойові дії наступального характеру і була встановлена, як її називають, контактна лінія, а я її називаю де-факто лінія фронту, довжиною 426 км. Але ми дуже добре пам'ятаємо і будемо пам'ятати, що рівно через чотири місяці Росія, яка підписала в 2014 році три документи в Мінську, порушила їх усі і почала активні наступальні дії, зайняла Дебальцеве і фактично зайняла 1642 кв. км української території та важливий залізничний пункт "Дебальцеве", – наголосив представник України в ТКГ.

  Разом з тим він підкреслив, що крім потужних Збройних сил, важливою зброєю у боротьбі з РФ для України залишається єдність суспільства.

  "Найголовніша зброя у війні з Росією, окрім безумовно, Збройних сил, – єдність нашого українського суспільства. У Мінську допомагає те, що ти знаєш, що той, хто проти тебе розуміє, що в тебе за плечима могутні Збройні сили та консолідована українська нація. В найголовніше – нам допомагає те, що ми стовідсотково переконані, що Україна переможе", – підсумував він.

  Нагадаємо, Росія не планує вживати дій, аби врегулювати ситуацію на сході під час президентської кампанії в Україні. Про таке заявив спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер на полях 55-ї Мюнхенської конференції.

  Попередній матеріал
  5-ті роковини найтрагічніших сторінок Революції Гідності: як це було і які результати розслідувань
  Наступний матеріал
  Винуватця ДТП на Столичному шосе, в якій згоріла пасажирка таксі, заарештували: що інкримінують
  Loading...

  Україна припинить існування, якщо не захищатиметься від РФ – Порошенко

  Маніпуляції щодо "Будапештського формату" відводять дискусію від реальних проблем – Єлісєєв

  Огризко пояснив, чому не бачить сенсу у зміні Мінського майданчика переговорів

  "25 на 25" і вузький формат: як Україна у Мінську бореться за звільнення бранців

  Радбез ООН: В Україні немає "внутрішнього конфлікту", бо Крим і Донбас окупують російські солдати

  Президент Європейської Ради дав 5 порад для українських політиків