Мінські переговори
Мінські переговори Ірина Геращенко / Facebook

"25 на 25" і вузький формат: як Україна у Мінську бореться за звільнення бранців

  Вітчизняні дипломати запропонували агресорові кілька форматів для звільнення українських політв'язнів та військовополонених

  На черговому засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську в середу, 13 лютого, українська делегація вкотре висунула вимогу про звільнення військовополонених.

  Про таке повідомила віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко на сторінці у Facebook.

  "Щодо заручників. На ТКГ ми повторили вимогу – негайне звільнення військовополонених моряків без всяких передумов. Представник РФ Б. Гризлов неодноразово намагався перебивати українську сторону, мовляв "Мінськ- це не той майданчик, де мають обговорювати долю військовополонених". Той! Військовополонені підпадають під пункт 6 Мінських угод – негайне звільнення всіх незаконно утримуваних, яких країна-агресор тримає у зв'язку з конфліктом", – наголосила Геращенко.

  Вона також повідомила: Україна запропонувала РФ кілька варіантів звільнення політв'язнів.

  "Ще раз передали РФ пропозицію забрати 25 своїх громадян і запропонували різні формати звільнення : широкий 25/25 ( росіян на політв’язнів Кремля), і 19/72, запропонували кілька інших форматів – вузьких, аби тільки розблокувати процес, розпочати зі звільнення тих, хто потребує медичного лікування", – зазначила представниця України.

  Крім того українські дипломати заявили про готовність передати трьох громадян РФ зі списку 25 тамтешнім консулам в обмін на вітчизняних військових, яких чотири роки поспіль утримують в окупованому Донецьку. Йдеться про C. Глондаря, О. Корінькова, Б. Пантюшенка.

  "Але й на це росіяни не дають згоди. Продовжуємо тиснути, аби витягти хлопців", – повідомила віце-спікер ВР.

  Попередній матеріал
  Багами та Мальта: Одеса цьогоріч очікує круїзні лайнери всесвітньо відомих операторів
  Наступний матеріал
  У Мінсоцполітики повідомили, за якого боргу відмовлятимуть у субсидії
  Loading...