Дональд Туск
Дональд Туск zn.ua

Президент Європейської Ради дав 5 порад для українських політиків

За його словами, слід пам'ятати, що опоненти України в Європі чекають будь-якого приводу, аби відмовитися від нинішньої солідарності між Брюсселем і Києвом

На спеціальному засіданні Верховної Ради України у зв'язку з п'ятою річницею выд початку збройної агресії Російської Федерації проти України президент Європейської Ради Дональд Туск порадив українським політикам уникати внутрішніх конфліктів, оминати спокуси радикального націоналізму і популізму, вірити в демократію та українську молодь. Про таке повідомив "Укрінформ".

"Ніхто не має права повчати господарів, як облаштовувати власний дім. Поділяю це і не маю наміру втручатися у (вашу) роботу. Але, можливо, ви приймете мої поради, бо вони йдуть від самого серця. У мене їх п'ять. По-перше, не завдайте один одному надмірної шкоди на найближчих виборах. Ваша історія, як і історія мого народу, свідчить, що внутрішні конфлікти в наших двох країнах є найбільшим подарунком для третьої сторони", – наголосив Туск.

Він додав, що слід також пам'ятати, що опоненти України в Європі чекають на будь-який привід, аби відмовитися від нинішньої солідарності між Брюсселем і Києвом.

"Різкий конфлікт між вами може виявитися саме таким приводом. Тож сперечайтеся в міру і тримайтеся єдності у справах, які мають найважливіше значення для України", – наголосив президент Європейської Ради.

Крім того, він стверджує що Україні варто оминути спокуси радикального націоналізму і популізму, як це було досі.

"Небезпечні спокуси радикального популізму народжуються з комплексів і слабкості, а українці мають усі права і підстави почуватися нині гордими й сильними. Україна надто велика, аби для почуття величі потребувати наркотику популізму", – каже він.

По-третє, він порадив не наслідувати тих сусідів і європейських політиків, які хочуть усіх переконати, що демократія, заснована на свободі, правах людини, свободі думки й слова, є пережитком минулого і застарілою моделлю.

"В інтересах наших громадян і Європи маємо захищати фундаментальні цінності. Саме за це померли герої Революції Гідності", – зазначив президент Європейської Ради.

Четвертим він порадив українським політикам разом будувати доброчесну державу.

"Прошу всіх повірити, що чесність і прозорість потрібні не тому, що це вимога ЄС, а тому, що цього потребують ваші громадяни. Не припиняйте позитивних змін, навіть якщо вони болючі для когось", – зазначив політик.

Останньою порадою Туска було повірити у молодь, яка готова взяти на себе відповідальність за майбутнє України, бо вона "власне і є цим майбутнім".

Як повідомляв 5.UA, з 18 по 20 лютого з офіційним візитом в Україні перебуває президент Європейської Ради Дональд Туск. Заплановані його зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм, прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. Також очікується, що Туск виголосить промову у Верховній Раді та відвідає Львівський національний університет імені Івана Франка.

Попередній матеріал
Україна та ОАЕ презентували новий бронетранспортер Al-Wahash – фото, відео
Наступний матеріал
Експерт пояснив, чому в Україні політичний гумор став способом розкрутки

Виправдовує агресію РФ: Україна закликала кінотеатри США відмовитися від кінопрокату стрічки з Росії

Хотіли зірвати вибори в Україні: СБУ викрила плани злочинної організації "Біла балаклава"

"Ми втрачаємо тих дітей": Тука розповів про окупацію умів на окупованій території

У багатостраждальному Криму нова катастрофа: почали гинути дерева

Американські ВПС здійснили розвідку біля берегів Криму – ЗМІ

Стало відомо, скільки грошей втратили російські експортери через економічні санкції