Віцепрезидент Європейської комісії, високий представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель приїхав в Україну з робочим візитом. У Києві він зустрівся з міністром оборони України Андрієм Тараном, передає "5-й канал".
На зустрічі обговорювали ситуацію в зоні бойових дій на сході. Також торкнулися питання поточного стану співпраці Міністерства оборони України з Євросоюзом за воєнно-політичним, військово-технічним і військовим напрямами.
Боррель разом із членами делегації ЄС узяли участь у щоденній церемонії з вшанування пам'яті загиблих українських військовослужбовців.
Це перший візит головного дипломата ЄС у Київ з моменту, коли він обійняв свою посаду. Зранку він уже зустрівся з представниками Центру протидії корупції та парламенту. Наголосив на важливості незалежних антикорупційних інституцій та судової реформи в Україні.
Також у Борреля запланована зустріч із президентом Володимиром Зеленським та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Зустріч запланована на найближчий час.
Оновлення. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що на зустрічі з Боррелем обговорювали майбутній саміт України-ЄС, який пройде в жовтні. Також увагу приділяли санкціям у відповідь на російську агресію проти України.
На зустрічі згадували і події Білорусі. За словами Кулеби, погляди сторін щодо цього питання збігаються. Очільник МЗС запевнив європейського колегу, що Україна залишається вірною реформаторському порядку денному і зацікавлена в незалежності антикорупційних органів.
Оновлення. Жозеп Боррель заявив, що питання перегляду в ЄС безвізового режиму для України складне.
"Що стосується призупинення безвізового режиму. В ЄС є відповідний механізм, де готуються звіти. Останній такий звіт вийшов 10 липня. Відповідно до нього, Україна виконує умови безвізу. Але в ньому також наголошується на важливості незалежності та стабільності антикорупційних інституцій і уникнення політизації правоохоронних органів", – сказав Боррель.
Крім того, головний дипломат ЄС запевнив, що Європейський Союз готовий надати Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги, але необхідна конструктивна співпраця держави з Міжнародним валютним фондом та посилення верховенство права.
"Ми готові надати 1,2 мільярда макрофінансової допомоги для того, щоб допомогти розв'язанню проблем, пов’язаних з економічним спадом, спричиненим коронавірусною пандемією, але для цього Україні необхідно конструктивно взаємодіяти з Міжнародним валютним фондом та виконати всі ті вимоги, які стосуються посилення верховенства права в Україні", – сказав Боррель.
Як повідомляв 5.UA, раніше Євроспільнота закликала Верховну Раду узгодити закон про Національне антикорупційне бюро з Конституцією України. А також нагадали, що українська влада має забезпечити прозорий конкурс з обрання керівника САП. Це – умови для існування безвізу та макрофінансової допомоги від ЄС.