Ірина Геращенко
Ірина Геращенко
5 канал

Геращенко пояснила, чому Україна не висилає російських дипломатів

За її словами, в посольствах залишається кілька рядових дипломатів і консули.

Дипломатичні відносини між Україною та Росією зведені до критичного мінімуму і висилка російських консулів викличе висилку українських консулів, що неприпустимо для українських політв'язнів в РФ. Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко у мережі Facebook.

"По- перше, в Україні давно немає посла РФ, ми не прийняли агреман на нового посла. Так само немає посла України в РФ. Наші дипломатичні відносини зведені до критичного мінімуму», - зазначила Геращенко. За її словами, в посольствах залишається кілька рядових дипломатів і консули.

"Висилка російських консулів викличе висилку українських консулів – й наші політв'язні в РФ залишаться сам на сам з мордором, без шансу бодай раз на кілька місяців побачити українського представника, відчути мінімальну підтримку", – додала Геращенко.

Політик також нагадала про ув'язнених в РФ українців Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Романа Сущенка, Павла Гриба. "Ви правда цього хочете? Чи запитаємо в мами Клиха, дружини Карпюка, родини Сущенка і Гриба, інших наших заручників?", – написала Геращенко.

Як повідомляв 5.UA, до 20 європейських країн мають намір вислати російських дипломатів, пов'язаних з московськими шпигунськими мережами.

Нагадаємо, 4 березня 2018 року колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля, який був подвійним агентом і шпигував у Росії на користь Британії, та його дочку Юлію отруїли в місті Солсбері. Нині вони перебувають у критичному, проте стабільному стані. Впливу отрути також зазнали ще 19 осіб. До розслідування нині залучені військові спецпідрозділи. 

Читайте також останні подробиці з цієї теми: Розвиток дипконфлікту навколо отруєння Скрипаля: в Лондона – нова версія, у Москви – "нові" винуватці.

Дивіться також фотогалерею за темою:

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Крав серійно: поліція Києва затримала квартирного злодія
Наступний матеріал
Найманці псевдореспублік не перевели роботу КПВВ на літній час – ДПСУ

20 країн Європи готуються вислати російських дипломатів – ЗМІ

США та Британія в ООН: Росія стоїть за отруєнням Скрипаля та хімічною загрозою

Грицак: СБУ значно посилила свої можливості з протидії гібридній агресії Росії

Слідом за Британією: п'ять держав-членів ЄС збираються вислати російських дипломатів – The Guardian

Справа Скрипаля: Європейська рада підтримала Лондон у звинуваченнях проти РФ

Євросоюз відкликає свого посла з РФ через "справу Скрипаля" – ЗМІ