Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

Фірма-прокладка від 2020-го постачає електроенергію з Росії, це легко перевірити – Порошенко

  Читайте по-русски
  Політик наголосив, що саме за каденції Зеленського відновилася енергетична співпраця з країною-агресором

  Понад $1 млрд заплатила Україна торік за російську електроенергію – про це в інтерв'ю журналісту Валерію Калнишу заявив п'ятий президент, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко. Він нагадав, що саме за влади Володимира Зеленського Україна відновила енергетичну співпрацю із загарбниками.    

  "Можу зробити сенсаційну заяву – прокладка-фірма була, тільки вона була не в 2014 році, а в 2019-му. І належала вона Коломойському. Ви можете самі легко подивитися. І займається вона за ініціативою Геруса – голови енергетичного комітету, який запропонував Зеленському підписати відповідний закон. І Зеленського підпис там стоїть. Ця фірма-прокладка постачає електроенергію в Україну в 2020-2021 роках", – вказав політик.

  Якщо казати про постачання електроенергії та вугілля – то йдеться вже про суму значно більшу за $1 млрд, додав він.

  "Що стосується 2014 року. Він кардинально відрізняється від 2021-го. У 2014 році була дуже холодна зима. І коли в листопаді – грудні в тебе віялові відключення електроенергії – це означає не просто, що ти посидиш дві години без світла або не буде працювати холодильник. А ти будеш сидіти без світла і, відповідно, електроенергії, без тепла, тому що насоси не працюють і тобі не здатні будуть подати тепло. Ти будеш сидіти без газу і ти просто замерзнеш", – наголосив Порошенко.

  Він акцентував, що мовиться про половину України.

  "Бо на половині України були порожні вугільні склади. У зв'язку з чим? Бо це було елементом гібридної агресії Росії. Росія не просто напала на нас. Росія закрила й оголосила ембарго на всі українські товари, щоб закрилися українські підприємства і в українських працівників фізично не було грошей. Це мало породити дестабілізацію політичної ситуації в країні", – пояснив п'ятий президент.

  "Вони оголосили й енергетичну блокаду. На всій території України левова частина теплових електростанцій були заплановані виключно на використання антрациту. А антрацит – це така марка, яку дуже важко знайти в сусідніх країнах. Ми були приречені на вимирання. Тоді і РНБО, і Нацкомісія з регулювання енергетики, і уряд, і Міненерго ухвалили кілька важливих рішень. Вони полягали в наступному – українські державні підприємства, які опинилися на окупованій території, але там збереглося призначене державою керівництво, відкривають на підконтрольній території рахунки і отримують кошти за вугілля, яке вони постачають. Часто – без попередньої оплати, а спочатку поставки, потім з вами розрахуються. І забезпечують виручку від цього для виплати заробітної плати шахтарям", – розповів Порошенко.

  Він також нагадав, що тоді виплачувалися зарплати і пенсії на окупованих територіях – Криму та частині Донбасу. Але банківські відділення там не працювали.  

  "Наша позиція полягала в тому, що якщо ти відкриєш відділення українського банку, то далі там можуть працювати всі банки, включно з російськими. Навпаки, наша позиція призвела до того, що там випалена земля і жоден російський банк під загрозою санкцій міжнародних там не відкриває рахунків. Жодна компанія там не відкривала ніяких рахунків, тому що це заборонено", – вказав політик.

  І резюмував: "І от коли факт перший – про відділення "Ощадбанку", факт другий – про відкриття рахунків компаній, факт третій – про сплату на українській території та як правило після відвантаження вугілля – факт четвертий. Це доводить, що українському журналісту, якщо б він був журналіст, дуже легко цю ситуацію було б знайти".

  Як повідомляв 5.UA, Петро Порошенко вкотре розповів правду про закупівлю вугілля в ОРДЛО, завод у Севастополі та торгівлю електроенергією з РФ.

  Попередній матеріал
  ВООЗ попередила про новий спалах коронавірусу в Європі
  Наступний матеріал
  Ворог на Донбасі обстрілював позиції ЗСУ 12 разів – поранено армійця
  Loading...

  НАБУ відмовилося від претензій до прокурора САП, що закрив справу "Роттердам+", – ВАКС закрив справу

  Порошенко – Зеленському: "Не боялися й не боїмося Путіна, а вас – і поготів"

  Чорновол заявила, що схеми постачання вугілля через Росію з ОРДЛО відновилися після перемоги Зеленського на виборах

  Соратники Коломойського "заробили" 370 млн на "Центренерго" – ЗМІ

  На складах ТЕС закінчується вугілля – чи є ризик віялових відключень в Україні та що кажуть експерти

  Запаси вугілля на українських ТЕС зменшилися до критичного рівня – "Укренерго"