Михайло Басараб, політолог
Михайло Басараб, політолог 5 канал

Ескалацією Путін досяг низки своїх цілей – політолог про відведення російських військ

Читайте по-русски
Українська влада і деякі країни Заходу так зраділи заявам про відведення російських військ, ніби РФ оголосила про капітуляцію, вважає Михайло Басараб

Стягненням військ до кордонів України президент РФ Володимир Путін добився низки цілей – зокрема провів масштабні тренування російського війська, відпрацював інфраструктурні питання та посадив за стіл переговорів президента США Джо Байдена. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав політолог Михайло Басараб.

"Дуже прикро, що і українське керівництво, і деякі наші західні друзі сприйняли це (заяви про відведення російських військ, – ред.) з величезним оптимізмом, наче Росія оголосила про свою капітуляцію, та ще й пообіцяла відшкодувати збитки, завдані збройною агресією проти України та окупацією наших територій", – зазначив він.

"Насправді, це звична тактика Кремля – ще, здається, Сталін говорив про те, що аби люди відчули полегшення, спочатку їм треба зробити гірше. Таке враження, що Кремль так зробив і цього разу – вони пішли на ескалацію, щоб потім деескалацію сприйняли як величезну перемогу. Насправді перемоги не сталося", – вважає Басараб.

"Зрозуміло, що деескалація – це завжди добре, бо нікому не хочеться великих втрат, нікому не хочеться війни, не хочеться крові – але треба розуміти і те, що ці маневри Путіна відбувалися не просто так, і він досяг певних політичних цілей. Про це сьогодні говорить багато експертів, зокрема відомий британський експерт з національної безпеки, який працює в Україні, назвав аж 12 пунктів досягнень Путіна, які йому вдалося здобути внаслідок цих масштабних маневрів. Не сталося так, що він спочатку перекинув війська до кордонів, а потім їх відвів, нічого не досягши, – це неправда", – зауважив політолог.

"Путін досяг певних міжнародних цілей – зокрема, він посадив за стіл переговорів Байдена, який вже зробив запит на зустріч з Путіним і запросив його на саміт, який стосується глобального потепління і екологічної проблематики. Так само Путін провів величезні тренування, відбулися величезні переміщення російських військ, аж з Кемерово ганяли танкові дивізії, а це все дуже хороші навчання – це відпрацювання інфраструктурних питань і багато чого іншого", – пояснив Басараб.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, 22 квітня 2021 року міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що доручає Генеральному штабу РФ і командувачам військ повернути в місця постійної дислокації війська, перекинуті останнім часом до кордонів України.

Попередній матеріал
Клімкін розповів, чим займеться Ангела Меркель після того, як піде з посади канцлера – "Гончаренко рулить"
Наступний матеріал
Росія заявила про відведення військ від кордонів з Україною – що кажуть експерти та прикордонники
Loading...