Андрій Портнов після візиту до ОПУ
Андрій Портнов після візиту до ОПУ Данило Мокрик / Facebook

Ексзаступнику глави АП часів Януковича Портнову винесли попередження за образи на адресу журналістів – що відомо

Читайте по-русски
Сам ексчиновник обіцяє, що це рішення буде скасовано

Попередження за приниження журналістів. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія Адвокатури Київської області попередила Андрія Портнова про неприпустимість таких висловлювань. Нині адвоката, а за часів президента Януковича – заступника голови адміністрації Портнова покарали за те, що той брутально й образливо висловлювався про працівників ЗМІ. А це суперечить адвокатській етиці. Скандалів із погрозами і приниженнями з боку Портнова було кілька – усі їх пригадали журналісти "5 каналу". 

"5 канал" щохвилини повідомляє вам про найважливіше, однак часто ці новини не влаштовують посадовців – як чинних, так і колишніх. Аж так, що дехто вдається до тиску, нецензурної лексики і приниження.

У Телеграм-каналі Андрія Портнова з аудиторією у 100 тисяч підписників чимало зневажливих висловлювань. "5 канал" подав скаргу у Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури Київщини, і відповідь не забарилася.

"Адвокат Портнов порушив Правила адвокатської етики. Комісія ухвалила рішення застосувати до Андрія Портнова дисциплінарне стягнення у вигляді попередження", – сказано у відповіді.

Шеф-редакторка "5 каналу" каже, що це є тиск і образа журналістів, тому за це точно треба відповідати.

Притягнути до відповідальності ексзаступника голови адміністрації Януковича намагалися й інші ЗМІ. Торік, коли журналісти програми "Схеми" готували розслідування про нього, Портнов опублікував паспортні дані, ідентифікаційний код, номери автівки й адресу проживання водія проєкту.

"Закон про персональні дані чітко містить обмеження і каже про те, що не можна публікувати персональні дані особи", – каже адвокатка програми "Схеми", керівниця юридичного напрямку ІРРП Оксана Максименюк.

Журналісти подали до суду з вимогою видалити персональні дані водія, однак Печерський суд постановив, що опублікувавши їх, Портнов нібито захищався. Кримінальне провадження проти ексчиновника закрила і поліція.

"До сьогоднішнього дня нам не надано постанову про закриття кримінального провадження і ми не маємо навіть змоги його оскаржити, тому що ми не розуміємо, з яких підстав було закрито кримінальне провадження. Чинне законодавство, на жаль, містить прогалини в цій частині", – пояснює Оксана Максименюк.

Закрили кримінальне провадження проти Портнова й у ще одній справі. Троє працівників Генпрокуратури торік заявили, що регулярно отримували повідомлення з погрозами з його телефонного номера. Зокрема, вони надходили Олександру Божку, який керував кримінальним провадженням, де фігурував Портнов.

"Десь приблизно рік Божко отримував погрози з номера Портнова. Все почалося з того, що він хотів на допит викликати одну людину, яка згадувалася у справі, і після цього йому прийшло перше повідомлення від Портнова. Це відбувалося практично щоразу, як Божко щось робив, намагався рухати цю справу", – розказує журналістка-розслідувачка програми "Слідство. Інфо" Марія Горбань.

Висловлювання ексчиновника щодо журналістів медіаексперти вважають тиском на свободу слова.

"Це і хамство, і тиск на свободу слова. Я думаю, що він почувається дуже впевнено в Україні зараз і робить все для того, щоб повернулася колишня влада Януковича і всі, хто був при владі за Януковича. Він хоче, щоб вони повернулися до влади", – каже медіаекспертка Світлана Остапа.

Сам Андрій Портнов на наші дзвінки не відповів, однак у телеграмі на рішення комісії відреагував так:

"Як винесли попередження, так і скасують. Особливо з урахуванням того, що рішення прийняли адвокати, які 5 років займалися реабілітацією оточення головного державного і військового злочинця за заявою його ж телеканалу", – написав Портнов.

Юристи пояснюють, наступним після попередження є позбавлення адвокатської ліцензії, у разі, якщо Портнов не перестане принижувати журналістів. 

Ірина Саєвич, Микола Довгий,"5 канал"

Попередній матеріал
Зеленський підписав Україні капітуляцію перед коронавірусом – Порошенко
Наступний матеріал
"Лежачого ножем не бив": Стерненка допитали у приморському суді Одеси – про що розповів активіст
Loading...

Головна редакторка "Схем" підозрює Портнова у причетності до підпалу автівки знімальної групи

Адвокат Порошенка пояснив, за якою схемою діє злочинна організація в ОАСК, і до чого тут Кремль

Керівництво ДБР наказувало слідчим припинити діяльність телеканалу "Прямий" – Корецький

"Мене не залякати, проходив і не таке": Порошенко відверто розповів Соколовій, що стоїть за всіма справами проти нього

У НАЗЯВО заявляють про перешкоджання в роботі після виявлення плагіату в науковій праці Портнова

У дисертації Портнова виявили випадки плагіату – подробиці