Екссоратник Януковича Андрій Портнов
Екссоратник Януковича Андрій Портнов racurs.ua

У НАЗЯВО заявляють про перешкоджання в роботі після виявлення плагіату в науковій праці Портнова

  Читайте по-русски
  У травні виявлено "наявність порушень академічної доброчесності" і в наукових роботах декана юрфаку КНУ імені Т. Шевченка Івана Гриценка

  Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) заявляє про спроби заблокувати його діяльність. Про це повідомляється на сайті відомства. Зокрема, у заяві згадуються рішення Агентства та підпорядкованого йому комітету щодо плагіату, виявленого в наукових працях, зокрема, юриста, колишнього заступника глави Адміністрації Януковича Андрія Портнова та декана юрфаку КНУ імені Тараса Шевченка Івана Гриценка.

  "Від початку роботи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти в лютому 2019 року не припиняються спроби заблокувати його діяльність чи оскаржити прийняття якихось рішень. Так, у своєму позові Сергій Бондарчук поставив під сумнів правомірність проведення першого засідання Агентства, обрання голови і заступників. Слід відзначити, що згадані рішення Агентства не зачіпають будь-які права та інтереси самого Бондарчука", – зазначено в заяві Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти.

  Ідеться про позов, поданий ексспівробітником секретаріату Нацагентства на початку 2019 р.

  "Нещодавно Володимир Мішалов, Андрій Портнов та Іван Гриценко висловили свою незгоду з рішеннями Агентства та Комітету з питань етики стосовно ідентифікації текстових збігів, що мають ознаки плагіату, в їхніх наукових працях", – йдеться в заяві НАЗЯВО.

  Так, у березні 2020-го Комітет із питань етики Нацагентства виявив академічний плагіат у докторській дисертації Андрія Портнова. Сам Портнов із висновком не погодився, назвавши його "помилковим" і таким, що "не відповідає дійсності".

  У травні 2020 р. той же комітет виявив "наявність порушень академічної доброчесності" у наукових роботах декана юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Івана Гриценка.

  Водночас у Нацагентстві підкреслюють: "Минулого тижня суддя Окружного адміністративного суду міста Києва несподівано, без жодного судового засідання протягом півтора року та без оповіщення Агентства задовольнила позов Сергія Бондарчука. Принаймні такий висновок можна зробити з активного обговорення в пресі ще не опублікованого судового рішення".

  Сергій Бондарчук наразі публічно не коментував заяву НАЗЯВО.

  Запит до Нацагентства із питань забезпечення якості вищої освіти з проханням розглянути питання щодо наявності академічного плагіату в докторській дисертації Портнова "Радіо Свобода" надіслало в листопаді 2019 року.

  Втім, Нацагентство не зможе позбавити наукового ступеня Портнова, поки Кабмін не затвердить "Порядок скасування рішення спеціалізованої вченої ради про присудження наукового ступеня". Нині документ знаходиться на погодженні в Міністерстві освіти і науки.

  Попередній матеріал
  Псевдомінеру мосту Метро оголосили підозру – стало відомо, коли обиратимуть запобіжний захід
  Наступний матеріал
  Громадський транспорт у Києві переходить на електронний квиток із 1 липня
  Loading...