file.liga.net

Екс-президенти Балтійсько-Чорноморського регіону оголосили про створення миротворчого центру

  Учасники виступають за мир в Європі і глобальному співтоваристві на основі принципів відкритості

  Екс-президенти і державні діячі Балтійсько-Чорноморського регіону оголосили про створення миротворчого центру. Відповідну заяву учасників 1-го Балтійсько-Чорноморського форуму "За діалог до довіри і миру" сьогодні, 1 грудня 2016 року, в Києві зачитав екс-президент України Леонід Кравчук, повідомляє УНІАН.

  Учасники форуму констатують, що Балтійсько-Чорноморський цивілізаційний простір утворюється країнами, які в результаті інтенсивного, часом навіть насильницького взаємопроникнення, народів, етносів, релігій і культур мають багатовікову спільну історію. Це унікальне поєднання спільного й особливої єдності в різноманітності робить регіон Центральної та Східної Європи плідним для створення нових форм добросусідського, відповідального, миротворчого співробітництва. "Беручи до уваги зростання глобальних і регіональних викликів і загроз у результаті глибокої системної кризи на межі XX–XXI століть, ми відзначаємо назрілу потребу в нових методах і способах діалогу, довіри, злагоди, взаємної поваги і консенсусу", – зазначають підписанти.

  "Ми об'єднуємося для спільної цілеспрямованої практичної миротворчій діяльності під егідою Міжнародного центру балтійсько-чорноморських досліджень і консенсусних практик, що створюється в день 25-річчя Всеукраїнського референдуму, в рік 25-річчя припинення існування Радянського Союзу та підписання Угоди про Співдружність незалежних держав (Біловезький консенсус, грудень 1991), напередодні сторіччя більшовицького перевороту 1917 року в Російській імперії", – сказано в повідомленні.

  Учасники форуму виступають за мир в Європі і глобальному співтоваристві на основі принципів відкритості, відповідальності, консенсусності і творення.

  Заяву підписали: Геннадій Бурбуліс (держсекретар РРФСР (1991–1992), Лех Валенса (президент Польщі (1990–1995), Валдіс Затлерс (президент Латвії (2007–2011), Леонід Кравчук (президент України (1991-1994), Леонід Кучма (президент України (1994-2004), Вітаустас Ландсбергіс (голова Сейму Литви (1992, 1996–2000), Петр Лучинський (президент Молдови (1996–2001), Арнольд Рейтель (президент Естонії (2001–2006), Станіслав Шушкевич (голова Верховної Ради Білорусі (1991–1994), Віктор Ющенко (президент України (2005–2010).

  Як повідомляв 5.ua, 1 грудня 2016 року Леонід Кучма оцінив шанси на ухвалення "дорожньої карти" до кінця року та застеріг від "замороженого конфлікту". 

  Попередній матеріал
  Іловайська трагедія: слідство не виключає ймовірних помилок чи навіть злочинів з боку керівництва ЗСУ – Луценко
  Наступний матеріал
  У Кракові стартував конкурс різдвяних "шопок": у вертепах навіть з'явились фігурки Папи Римського

  У НАТО підтримали реформування "Укроборонпрому" - заява

  Клімкін у Мінську поставив питання про негайне звільнення підлітків, затриманих за буцімто "диверсійну діяльність" – Геращенко

  Сьогодні в Мінську навряд погодять "дорожню карту" – дипломат

  Геращенко назвала основні вимоги України на сьогоднішньому засіданні в Мінську

  Айвазовська пояснила, чому сьогоднішнє засідання у Мінську не буде результативним

  Клімкін обговорив з головою МЗС Швеції "європейський порядок денний"