ednist.info

Геращенко назвала основні вимоги України на сьогоднішньому засіданні в Мінську

  Україна планує порушити питання звільнення заручників, доступу МКЧХ, екологічної катастрофи на Донбасі та невідкриття КПВВ "Золоте"

  Представники України у Тристоронній контактній групі на переговорах в Мінську 29 листопада будуть ставити на обговорення безпекові та гуманітарні питання. Детальніше про вимоги України розповіла член делегації Ірина Геращенко.

  Зокрема,за її словами, "українська сторона висловлює обурення фактом невідкриття КПВВ "Золоте", яке заблоковане з березня 2016 року. Міністр (закордонних справ Павло Клімкін – 5.ua) заявив, що готовий сьогодні запросити на відкриття КПВВ своїх колег - Штанмайєра і Еро. Можливо, хоч так росіяни дадуть відмашку ОРДЛО не знущатися над цивільним населенням і відкрити, нарешті, цей пункт".

  Крім того, Україна наполягає на якнайшвидшому звільненні заручників. "Ми підніматимемо це питання як ключовий пріоритет. Ми вимагаємо негайного звільнення 57 заручників, що їх утримання підтвердило ОРДЛО", - написала вона на сторінці у Facebook.

  Українська делегація також планує порушити питання заручників у РФ. "Всього в ОРДЛО, за інформацією СБУ, утримується 108 заручників, але поки що ОРДЛО підтверджують утримання лише 57", – зазначила представник України.

  Окремо було наголошено на необхідності доступу "Червоного Хреста" на окуповані території. "Також ми наполягаємо на негайному допуску МКЧХ до пошуку зниклих безвісти – в цьому страшному списку 495 осіб сьогодні", – підкреслила Геращенко.

  "І ще одна важлива тема – створення з боку РФ екологічної катастрофи на Донбасі, починаючи з водопостачання (Торецьк, що вже тиждень без води), і продовжуючи іншими подібними історіями, які сьогодні підніматиме міністр і українська делегація", – повідомила вона. 

  Нагадаємо, представник України Ольга Айвазовська вважає, що сьогоднішнє засідання у Мінську не буде результативним.

  Як відомо, на зустрічі голів МЗС "нормандської четвірки" Київ представить свій варіант "дорожньої карти".

  Попередній матеріал
  "Yes, ми це зробили!": Арка над об'єктом "Укриття" ЧАЕС є найбільшою рухомою конструкцією у світі – Порошенко
  Наступний матеріал
  Порошенко: Ніхто не міг уявити, що Чорнобильська катастрофа стане не найгіршим випробуванням для України

  Айвазовська пояснила, чому сьогоднішнє засідання у Мінську не буде результативним

  Кучма: Мінські переговори будуть успішним за умови приєднання до них США

  Метою ОРДО є гуманітарна та екологічна катастрофи - Міноборони

  Торецьк опинився на межі гуманітарної катастрофи – штаб АТО