Павло Клімкін 5.ua

Клімкін обговорив з головою МЗС Швеції "європейський порядок денний"

За словами представника Швеції, Україна зробила чимало на шляху до євроінтеграції, однак потрібно "тримати темп реформ"

У вівторок, 29 листопада, міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів переговори з головою МЗС Швеції Маргот Вальстрьом, яка перебуває з робочим візитом у Києві. Про це інформує "5 канал".

Головними темами зустрічі стали імплементація Мінських домовленостей, безпекова ситуація на Донбасі, підготовка до зустрічі "нормандської четвірки" у Мінську на рівні міністрів закордонних справ.

Окремо були обговорені питання, які блокують Росія та бойовики, однак потребують першочергового вирішення. Це стійке припинення вогню, доступ спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї території окупованої Донеччини та Луганщини, звільнення заручників та українських політичних в’язнів.

Так, Вальстрьом наголосила на необхідності збереження єдності всередині ЄС, зокрема у питанні санкцій проти РФ до повного виконання Мінських домовленостей.

Міністри також відзначили важливість завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

"Ми дуже детально обговорили європейський порядок денний, включаючи Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Я дуже вдячний Маргот за постійну і дуже сильну позицію у питанні необхідності надання Україні безвізового режиму", – заявив Клімкін.

Натомість представник МЗС Швеції зазначила: "Мені приємно відзначити ті зусилля, яких докладають як Швеція, так і Україна, щоб наблизити Україну до Європейського Союзу. І ми високо цінуємо зусилля, зроблені українським народом на шляху європейської інтеграції. За останні два роки Україна зробила набагато більше, ніж відтоді, як здобула незалежність. Але треба тримати темп цих реформ".

Як повідомили в прес-службі МЗС, між сторонами також відбувся обмін думками щодо напрямків розвитку ініціативи "Східного партнерства", зокрема у сферах енергетичної безпеки та міжлюдських контактів.

Нагадаємо, напередодні Президент Петро Порошенко провів зустріч з головою МЗС Швеції.

Як повідомлялося, 28 листопада в Україну з офіційним візитом прибула голова МЗС Швеції Вальстрьом.

Попередній матеріал
В Естонії встановили футуристичну ялинку-інсталяцію
Наступний матеріал
У Чернівцях встановили дошки трьом загиблим на Сході бійцям, серед них – медик

Порошенко провів зустріч з головою МЗС Швеції: стало відомо, що обговорювали

В Україну з офіційним візитом прибула голова МЗС Швеції Вальстрьом

Порошенко: Україна розраховує на принципову позицію Швеції щодо використання Росією газогону OPAL

Україна може розраховувати на солідарність і підтримку Швеції – АП