Анджей Дуда
Анджей Дуда informator.news

Дуда: В Україні та Грузії порушено фундаментальні принципи ООН – недоторканність кордонів

Польща наголошує: наслідки російської агресії не мають визнаватися міжнародним співтовариством

Польща закликала міжнародну спільноту не визнавати результати збройної агресії в Україні та Грузії. Про це заявив президент країни Анджей Дуда під час 72-ї Генасамблеї ООН в Нью-Йорку, передає "Укрінформ".

За словами Дуди, в Україні та Грузії відбулося фундаментальне порушення принципів ООН, зокрема – недоторканності кордонів і поваги до суверенітету.

"Польща рішуче закликає міжнародну спільноту не визнавати фактичного стану, який виник у результаті агресивної політики (Росії). Польща хоче приєднатися до формування міжнародного ладу, що спиратиметься на принципи політичної суверенності та територіальної цілісності", – зазначив польський президент.

Він також додав, що упродовж десяти років у Грузії та трьох років в Україні світ є свідком порушень фундаментальних принципів ООН, зокрема, "недоторканності кордонів, поваги до суверенітету і відмови від військової сили для вирішення конфліктів".

"На нашу думку, безумовна повага до міжнародного права є абсолютною підставою для стабільного, передбачуваного і мирного формування відносин між країнами та забезпечення врівноваженого розвитку", – підкреслив Дуда.

Також він відзначив, що Польща як непостійний член Радбезу ООН у 2018-2019 роках наполягатиме, аби усі суперечки та конфлікти розв'язувалися за принципом "мирного вирішення".

"Ми (Польща) йдемо до Радбезу з цінностями, які для мого народу особливо важливі. Насамперед, йдеться про повагу до непорушного права кожного народу до суверенності та свободи. Ми йдемо до Радбезу з переконанням, що міжнародне право є єдиним ефективним механізмом збереження мирних відносин між народами. Свобода є синонімом миру, а поневолення – джерелом війни", – підкреслив президент Польщі.

Нагадаємо, 19 вересня стартувала 72-а Генасамблея ООН. Напередодні слово мав президент США Дональд Трамп. Його промову можна подивитися за посиланням

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Грузія згадує жертв російської агресії 2008 року – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Трагедія в Одесі: Труханов відсторонив трьох чиновників
Наступний матеріал
"Забули попередити": РФ планує відпрацювати на навчаннях "Захід-2017" застосування ядерної зброї – Мацеревич
Loading...