Юрій Вітренко
Юрій Вітренко 5 канал / Час. Підсумки тижня

Дубль два: Рада знову планує розглянути питання щодо призначення Юрія Вітренка – як реагують нардепи

Читайте по-русски
Призначення Вітренка підтримує лише "Слуга народу"

Пропозиція, від якої важко відмовитися. Вже завтра у парламенті можуть повторно винести на голосування кандидатуру першого віцепрем’єра та чільника Міністерства енергетики – Юрія Вітренка. Чому його підтримує лише провладна сила і про розмаїття опозиційних аргументів проти – розповість журналістка "5 каналу" Леся Головата.

Стати першим віцепрем'єром та міністром енергетики Юрій Вітренко погодився, але йому відмовили депутати. 17 грудня депутати не підтримали його кандидатуру. Зі 186-х – лише 153-є "слуг народу" проголосували "за".

Уже понад місяць Юрій Вітренко виконує обов'язки міністра енергетики. Тож у четвер депутати розглядатимуть це призначення вдруге. Напередодні з'ясовували, чи не змінилася думка народних обранців. В "Слузі народу" переконують – шанси куди вищі, ніж були в грудні.

А цьому передували нелегкі перемови. На засіданні фракції в понеділок і сам кандидат пояснював, чому за нього треба голосувати. І відповідав на незручні питання, зокрема, про 4 мільйони доларів премії, які нещодавно відвоював у "Нафтогазу" за виграш у Стокгольмському арбітражі.

"Він вважає, що це абсолютно справедливо. З його точки зору, в рамках контракту, який був із "Нафтогазом", його премія отримана. Він каже і так, що це залишається в бюджеті, що, начебто, купили державні облігації. І ці гроші працюють на державу. Я особисто так не вважаю", – переконаний Олександр Качура з президентської фракції.

Підтримати Вітренка наполегливо вмовляв "слуг" президент. Тож дві сотні з лишком депутатів від монобільшості таки підписали подання до чільника уряду, щоби той знову зробив Юрію Вітренку пропозицію, від якої він не відмовиться.

"Юрій Юрійович провів серйозну роботу за цей місяць. Він показав себе як людина професійна, те, що від нього очікували, і як виявилося, професійні управлінці не байдужі до людей у нас в країні бувають", – переконаний заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

Якщо Корнієнко вважає, що посадити в міністерське крісло Юрія Вітренка треба за зниження тарифів, то колишній член фракції "Слуга народу", а нині – позафракційний Гео Лерос переконує – спрацював інший аргумент.

"Коли було голосування за Вітренка, тим депутатам, які не підтримали його кандидатуру, тоді, коли доплата була в конвертах, їм на 50% меншу зарплату видали", – розповідає Гео Лерос.

Опозиційні ж фракції – всі як одна – проти. В "Євросолідарності", яка й так не голосувала за жодне кадрове призначення влади Зеленського, Вітренку закидають його заяви про можливість купувати газ напряму в Росії.

"Вочевидь, це була пробна заява, вочевидь, його хтось попросив, бо Шмигаль заявив, що ніяких поставок газу напряму з Росії не буде, то значить, він не самостійна фігура. А якщо в цьому разі є підозра, що він може бути не самостійною фігурою, то підтримки з боку "ЄС" однозначно не буде", – переконує Володимир Ар'єв, нардеп "Європейсьої солідарності".

У "Батьківщини" ж – давня нелюбов до Юрія Вітренка, який упродовж 6-ти років був виконавчим директором "Нафтогазу". Адже Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" повернути "Нафтогазу" 4,5 мільярда доларів за газовими угодами 2009 року. А підписували їх тодішні прем'єри Юлія Тимошенко та Володимир Путін.

"Пан Вітренко – це один із керівників НАК "Нафтогазу", який 5 років при Порошенку, а потім – вже 2 роки при Зеленському, крутив усі кримінальні корупційні оборудки в НАК "Нафтогаз" з оборудками з тарифами на газ і, як наслідок, з тарифами на тепло", – переконує Юлія Тимошенко.

В Опоблоці теж риторику не міняють. Розповідають про "капітолійський холм та Сороса".

"Голос" – голосів також не дасть. Але чужі – рахують.

"Голоси на це призначення цього разу знайдуть у Верховній Раді України. Велике питання, як поведуть себе різні групи всередині "Слуги народу", які симпатизують різним фінансово-промисловим групам", – каже Ярослав Железняк з "Голосу".

Якщо Юрій Вітренко позбудеться приставки в.о, то такий сильний менеджер може посунути на задній план Офіс президента, вважає експерт Володимир Омельченко. Але амбіції у Вітренка більші. Якщо ж у перспективі Юрій Вітренко стане прем'єр-міністром, то, певен Володимир Омельченко, Зеленський виконуватиме роль британської королеви.

Але в парламентській політиці, як і у футболі, гра забувається, а рахунок на табло залишається. 

Леся Головата, Валерія Павленко, Юрій Усік та Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Дружба Тимошенко з Офісом президента та виключення Дубінського з фракції – які скандали нині під куполом Верховної Ради
Наступний матеріал
Викрадення вакцини від COVID-19 і щеплення депутатів без черги: як у Польщі борються з коронавірусом
Loading...

На з'їзді фракції "слуги народу" обговорили призначення Вітренка

Віялових відключень електрики не буде – Вітренко назвав причину

Вітренко розповів, чому уряд "завернув" пропозицію встановити ціну на газ у 5,5 гривень

Чийгоз про заяву Вітренка купувати газ у РФ: "Немає ніяких незалежних компаній, це лапа Москви"

Російський газ як врегулювання проблеми з тарифами – чи піде на це уряд і які є ризики у співпраці з МВФ

Вітренко пояснив ідею про імпорт газу з Росії через "незалежні компанії" – пропонував не купувати безпосередньо в "Газпрому"