Ахтем Чийгоз, "Європейська солідарність"
Ахтем Чийгоз, "Європейська солідарність" 5 канал

Чийгоз про заяву Вітренка купувати газ у РФ: "Немає ніяких незалежних компаній, це лапа Москви"

Читайте по-русски
Депутат упевнений, що свою заяву в.о. міністра енергетики зробив з дозволу ОП

Виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко не робив би заяв щодо закупівлі газу в РФ через "незалежні компанії" без погодження і схвалення керівника Офісу президента Андрія Єрмака, оскільки ці компанії контролюються з Росії. Про це в ефірі програми "Політклуб" на "5 каналі" заявив депутат "Євросолідарності" Ахтем Чийгоз.

Чийгоз зазначив, що влада "команди Зеленського" відразу почала примирювальну риторику з Росією.

"Це зразу почалося з таких меседжів, як "побачив мир в очах" цього злочинця Путіна, потім були розмови, щоб дати воду в Крим, потім про те, що в нас "тиша" на лінії фронту. І оці меседжі, вони йдуть і йдуть. Ця заява (в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка про імпорт російського газу через незалежні компанії – ред.) – вона перетинається з такою логікою поведінки, і тому дуже небезпечна", – сказав він.

Політик зазначив, що більшість депутатів монобільшості навряд чи знайомі з історією держав Центральної Азії, які зрештою стали енергетично і політично залежні від Москви.

"Залежність держав Центральної Азії від Московії, вона нічим не відрізняється від залежності Білорусі. І коли ми з подачі монобільшості, з подачі Офісу президента купуємо російську електроенергію – не треба пудрити мізки нашим громадянам, – це російська електроенергія", – наголосив депутат.

Чийгоз зазначив, що за часів президента Леоніда Кучми цікавився питанням щодо закупівлі Україною газу в Туркменії.

"Коли я займався цим, я все для себе зрозумів – там немає і бути не може ніяких незалежних компаній. Там є лапа Москви. І оця провокація з боку Вітренка… Він не став би робити таких заяв без дозволу Єрмака, а Єрмак – це Зеленський", – наголосив він.

Своєю чергою ведучий Віталій Портников додав, що до переліку "незалежних" компаній, через які пропонується закуповувати газ, потрапила також і "Роснєфть".

Дивіться повний запис програми "Політклуб":

Нагадаємо, 15 січня в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що для подолання тарифної кризи Україні варто повернутися до прямих поставок газу з Росії і запропонував низку кроків для врегулювання ситуації.

Попередній матеріал
"Ферзевий гамбіт" по-українськи: українська гросмейстерка перемогла на міжнародному турнірі з шахів в ОАЕ – сюжет
Наступний матеріал
Українською, будь ласка: від сьогодні обслуговування переходить на державну мову
Loading...