'Олімпійський'
'Олімпійський' 5 канал

Досі без відповідей: розбираємося в оновленнях щодо дебатів Порошенко-Зеленський

Читайте по-русски
Глава держави ключовою датою вважає саме 14 квітня. Але від дебатів 19-го – не відмовляється

Дебатами можна вважати лише те, що відбувається в студії "Суспільного", вважають в телерадіокампанії. Все інше – передвиборча агітація з усіма наслідками. Штаби кандидатів Зеленського і Порошенка обмінюються заявами про те, коли учасники другого туру схрестять аргументи. Але досі без відповідей – чи це 14, чи 19 квітня, чи це стадіон, чи "Суспільне". Зрештою досі й не факт, що два кандидати таки зустрінуться в одному місті та в один і той самий час.

"Олімпійський" чекає, допоки два кандидати визначаться з датою дебатів. Чинний Президент покликав свого опонента на стадіон 14 квітня. Тобто вже цієї неділі. Ініціатор дебатів саме на "Олімпійському" – шоумен Зеленський – з відповіддю не забарився. Він готується прийти на стадіон – але 19 квітня.

Дати дебатів у двох кандидатів – поки що не збіглися. Але голова президентської фракції Артур Герасимов заявив, що Порошенко свого опонента – чекає: "Петро Порошенко чекає Зеленського на дебати по суті і 14-го, і 19 квітня. Як то кажуть, стадіон – так стадіон".

Тим часом представники штабу Зеленського наполягають саме на даті 19 квітня – це п'ятниця напередодні виборів – о 19-й годині. Мовляв – ідуть за законом. Іншу дату не приймають.

"Закон чітко визначає дату таких теледебатів – це п'ятниця перед "днем тиші". Тому інша дата нами не розглядається в принципі. Вона повністю відповідає духу закону, духу справедливості і рівноправності", – відзвітував керівник штабу кандидата в президенти Іван Баканов.

Тим часом законодавство каже інше, і ЦВК його озвучує. Дебати на "Олімпійському" – це передвиборна агітація. Тому вони мають бути оплачені коштом двох виборчих штабів. А от офіційні дебати – лише в телестудії "Суспільного". На телеканалі впевнені – під дебати постанову ЦВК переписувати ніхто не буде. І вже рахують, у скільки обійдеться штабам подебатувати в разі чого на "Олімпійському".

"Організація дебатів на стадіоні може обійтися кандидатам у приблизно 5,9 млн грн. А якщо буде доведено, що це політична агітація, тоді необхідно буде платити окремо всім каналам, які їх транслюватимуть. Це окремі суми, які я порахувати не можу", – каже глава НСТУ Зураб Аласанія.

Вже надвечір у президентському штабі заявили: глава держави ключовою датою вважає саме 14 квітня. Але від дебатів 19-го – не відмовляється. Дебатувати ж на "Суспільне" – прийде. Тим часом позицію ЦВК , або ту, що була, або іншу – почуємо у вівторок о півдні на брифінгу.

Анна Мірошниченко, Леся Головата, "5 канал"

Велокостюм Vs стримана класика: в якому вбранні голосували кандидати у Президенти – ФОТО

Віталій Кличко голосує
/
Віталій Кличко голосує
/
Віталій Кличко голосує
/
Віталій Кличко голосує
/
Олег Ляшко голосує
/
Олег Ляшко голосує
/
Олег Ляшко голосує
/
Петро Порошенко голосує
/
Петро Порошенко голосує
/
Петро Порошенко голосує
/
Юлія Тимошенко на виборах
/
Володимир Зеленський голосує
/

Попередній матеріал
"БлогПост": про службу таксі, таксистів, чистоту та вік їхніх автівок, музику та швидкість
Наступний матеріал
"Від міномета сховатися встигнеш, а ось від танка..." – що бійці розповідають про неспокій на передовій
Loading...

Кропивницька "Зірка": у мережі запропонували провести дебати посередині між Вінницею і Кривим Рогом

74% українців вважають, що дебати потрібні – соціологи

Назвав Томос "термосом", а Україну порноакторкою: у Порошенка розповіли, за що має вибачитися Зеленський

Забаганки кандидата Зе: у ВР підрахували, у скільки обійдуться держбюджету дебати на стадіоні

Круглий стіл на тему: "Дебати кандидатів у президенти: чи потрібні виборцям і про що?" – відео

"Стадіон, так стадіон": Порошенко відповів Зеленському щодо дебатів на "Олімпійському"