Зеленський Порошенко
Зеленський Порошенко 5 канал

74% українців вважають, що дебати потрібні – соціологи

  Читайте російською
  Виборці дещо по-різному поінформовані щодо пропозицій кандидатів з важливих суспільних проблем

  Згідно з даними загальнонаціонального опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, дебати кандидатів у президенти вважають потрібними 74% українців. Про таке заявила директор фонду "Демініціативи" Ірина Бекешкіна, повідомляє Укрінформ.

  "Слід сказати, що підтримка дебатів дуже висока: 74% відповіли, що дебати потрібні, причому 44% – обов'язково і ще 30% – бажано. Зовсім не потрібні для 18% респондентів", – сказала Бекешкіна.

  За її словами, якщо теледебати між кандидатами відбудуться, 42% опитаних громадян дивитимуться їх у будь-якому разі та ще 31% – якщо ці дебати будуть цікавими і змістовними.

  Серед найважливіших тем дебатів були визнані такі: "Як досягти миру на Донбасі? Як домогтися звільнення окупованих територій Донбасу та їхньої інтеграції в Україну?" (42% опитаних); "Як подолати корупцію в Україні?" (40%); "Як досягти зростання економіки?" (40%); "Програма розвитку України на роки свого президентства та на більш далеку перспективу" (39%); "Які проблеми країни кандидат у президенти розвязуватиме насамперед, якщо буде обраний Президентом?" (31,5%).

  Окрім цього, виборці кандидатів дещо по-різному поінформовані щодо пропозицій кандидатів із тих чи інших важливих суспільних проблем. Зокрема, пропозиції щодо встановлення миру на Донбасі добре відомі лише 20% виборців Зеленського і 40% виборців Порошенка; пропозиції щодо політики стосовно Росії добре відомі 18% виборців Зеленського і 51% виборців Порошенка; стосовно реформи Збройних сил – 10% і 48% відповідно; щодо європейської інтеграції – 22% і 61%; щодо вступу до НАТО – 16% і 62%

  Як повідомляється, польовий етап дослідження тривав з 20 по 26 березня 2019 року. Загалом було опитано 1600 респондентів у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною.

  Нагадаємо, чинний Президент України відповів Володимиру Зеленському на заклик провести дебати на НСК "Олімпійському".  "Стадіон, так стадіон. Я чекаю на Вас, Володимире Олександровичу", – сказав Порошенко. Також Президент наголосив: "Дебати – це не шоу. А моя країна ніколи не стане на коліна!"

  Попередній матеріал
  Ралі "Дакар" знову міняє місце прописки: стало відомо, де відбудуться перегони
  Наступний матеріал
  Кандидатська символіка та гроші "бюджетникам": якою була сесія Київради – включення

  "Стадіон, так стадіон": Порошенко відповів Зеленському щодо дебатів на "Олімпійському"

  Запит суспільства є: громадяни вимагають дебатів кандидатів – з'явилися петиції

  На знак поваги до його виборців визнаємо Зеленського кандидатом у президенти – штаб Порошенка